Na kterou americkou firmu sází shortaři?

Nejvíc nenáviděnou americkou akcií je 130 let starý obchodní dům Sears Holdings, který se aktuálně nachází uprostřed existenciální krize. V indexu Russell 3000, který zahrnuje zhruba 98 procent kapitalizace celého amerického trhu, je nejvíce shortovaným titulem. Aktivita spekulantů na pokles titulu byla v úterý 65,64 procenta. S odkazem na informace Bespoke Investment Group to napsal server Market Watch.

Jinak řečeno, dost velký počet investorů sází na to, že akcie více než stoleté firmy budou dále klesat. Navzdory tomu, že letos už na akciovém trhu ztratily 43 procent.

Shortuj jako o život aneb sázky na nej propadáky britského trhu

Sears Holdings Corporation je vlastníkem maloobchodních prodejen značky Sears a Kmart. Stejně jako další prodejci se vzpamatovává z propadu tržeb, zákazníci se totiž stále častěji obracejí na online prodejce. Sears na to reaguje cenovou politikou a lepším řízením zásob, což už přineslo několik pozitivních výsledků.

Na druhém místě nelichotivého žebříčku figuruje firma Weight Watchers International, třetí je Insys Therapeutics.

V seznamu nejvíc shortovaných firem se objevila také společnost Herbalife, která se v poslední době dost často dostává do médií kvůli sporu miliardářů Billa Ackmana a Carla Icahna. Na pokles titulu sázelo téměř 40 procent spekulantů. Její akcie letos ale rostly o 13 procent.

 

Newsletter