Na Wall Street vtrhla FBI a akcie zamířily dolů

AKTUALIZOVÁNO – Americké akciové trhy zakončily týden poklesem, když Wall Street ovlivnila zpráva, že FBI kontroluje další e-maily prezidentské kandidátky Hillary Clintonové kvůli tajným informacím. Dobrá čísla z americké ekonomiky na kladná čísla nestačily.

„Sedím vedle jednoho z obchodníků a on mi říká, že nikdy neviděl klesat index Dow Jones tak rychle,“ řekl Art Hogan, hlavní stratég trhu firmy Wunderlich Securities. „Bude k tomu ještě o hodně víc, ale nebudeme vědět kolik, dokud nedostaneme více informací. Bez ohledu na fundamentální zprávy dalšího týden, výsledky či data, toto by mohla být story pro následujících deset dní,“ dodal.

Hlavní stratég FBN Securities Jeremy Klein poznamenal, že Clintonová měla dosud celkem slušný náskok. Teď určitě o dost přišla, většina investorů ale stále věří tomu, že bývalá první dámy volby, které se konají 8. listopadu, vyhraje

Index Dow Jones oslabil o 0,05 procenta na 18 161,19 bodu. Širší index Standard & Poor‘s 500 klesl o 0,31 procenta na 2126,41 bodu a index technologického trhu Nasdaq se snížil o 0,50 procenta na 5190,10 bodu.

Za celý týden ale Dow Jonesův index posílil o 0,1 procenta. S&P 500 naopak ztratil 0,7 procenta a Nasdaq oslabil o 1,3 procenta.

Závěr týdne přinesl dobrá čísla z americké ekonomiky, která rostla ve třetím čtvrtletí nejrychleji za dva roky. Hrubý domácí produkt se zvýšil o 2,9 procenta po růstu o 1,4 procenta v předchozích třech měsících. Ekonomiku podpořil růst vývozu a oživení tvorby zásob, které vyrovnaly zpomalení růstu výdajů spotřebitelů. 

 

Newsletter