Dolar se po včerejším zpevnění proti euru obchoduje pod 1,1500 EURUSD. Zapůsobila situace v Číně. Procyklické měny i měny regionu zůstávají pod výprodejním tlakem. Koruna oslabila nad 24,50 za euro.

Nasdaq dosáhl nového rekordu. Spokojenost je u Googlu i Amazonu

Americké akcie se dnes obchodovaly v úzkém pásmu, když po celý den oscilovaly lehce nad nulou. Z řady vystoupil pouze technologický index Nasdaq, který očekával hospodářské výsledky firem Alphabet, Amazon a Microsoft. První dvě jmenované firmy po uzavření Wall Street ohlásily výsledky značně nad očekávání.

Nasdaq dnes rostl o 0,39% a uzavřel na rekordní hodnotě 6048,94 bodu. Širší S&P 500 rostl o 0,06 procenta, což odpovídá 2388,77 bodům. Index Dow Jones 30 nejvýznamnější firem také rostl, a to o 0,03 procenta až na konečných 20981,39 bodů.

„Titulky médii sice opanuje hospodářská politika, ale pravdou je, že trh řídí výsledková sezona. Jak můžeme vidět, tak výsledky firem byly doposud velmi pozitivní,“ uvedl hlavní analytik TD Ameritrade J.J. Kinahan.

Nejočekávanější událostí bylo ohlášení hospodářských výsledků několika technologických gigantů. Microsoft zakončil první čtvrtletí se ziskem 73 dolar centů na akcii, čímž překonal očekávání o tři centy. Ještě lépe na tom byl e-commerce prodejce Amazon, který ohlásil zisk 1,48 dolaru na akcii a porazil tak odhady o 36 centů. Pozadu nezůstal ani Alphabet který ukončil čtvrtletí se ziskem 7,73 dolaru na akcii, když očekávání ukazovaly na hodnotu 7,39 dolaru. V reakci na to ihned rostl o 4 procenta. 

Nutné je taky zmínit dnešní vývoj ropy. Ta po celý den klesala a ropa WTI se propadla o 1,3 procenta, což bylo její čtyřtýdenní minimum.

Newsletter