Nasdaq jede, na výročí iPhonu má nový rekord

AKTUALIZOVÁNO – Index technologického trhu Nasdaq Composite navázal na páteční růst a dál vylepšil své rekordní maximum, Dow Jonesův index a S&P 500 naopak zahájily týden v červených číslech. Nedařilo se energetickému sektoru. Investoři se netrpělivě chystali na výsledkovou sezonu a vstřebávali klesající ceny ropy.

Nasdaq dnes zpevnil o 0,19 procenta na rekordních 5531,82 bodu. K ziskům přispěly akcie Apple, který dnes oslavil desetileté výročí od uvedení chytrého telefonu iPhone na trh. Steve Jobs představil nejslavnější produkt firmy 9. ledna 2007 v 9:41 na Macworld Conference. A za celou dekádu se nenašel telefon, který by se prodával lépe.

Dow Jonesův index třiceti předních amerických podniků naopak odepsal 0,38 procenta na 19 887,38 bodu. Širší index S&P 500 pak oslabil o 0,35 procenta na 2268,90 bodu.

Všechny tři hlavní indexy se během pátečního intradenního obchodování dostaly na rekordní maxima, Dow Jones téměř pokořil magickou hranici 20 tisíc bodů. Matt Jones z firmy J.P. Morgan Private Bank podotkl, že dosažení této mety je jen otázkou.

V pátek startuje výsledková sezona amerických bank. Čtvrtletní výsledky oznámí Bank of America nebo JPMorgan Chase. Finančnímu sektoru se od vítězství Donalda Trumpa v listopadových prezidentských volbách daří, od 8. listopadu rostly o téměř 18 procent.

Newsletter