Nasdaq zažil nejhorší čtvrtletí od roku 2009

Americké akciové trhy zakončily dnešní obchodování smíšeně. Jen nepatrný zisk si připsal Nasdaq Composite, který ale zažil nejhorší první čtvrtletí od roku 2009, když mezičtvrtletně odepsal 2,75 procenta. Naopak Dow Jonesův index a S&P 500 zaznamenaly druhé ziskové čtvrtletí v řadě. Trh bude první den nového měsíce sledovat klíčové údaje z amerického trhu práce. 

Investoři budou nyní zvláštní pozornost věnovat zítřejším číslům o růstu mezd, jejichž výraznější přírůstek by mohl naznačit růst inflace a vést k dřívějšímu zvýšení sazeb. V noci bude zveřejněn také čínský PMI index aktivity v průmyslu.

Dow Jonesův index, který zahrnuje akcie třiceti předních amerických podniků, dnes odepsal 0,18 procenta a uzavřel na 17 685,09 bodu. Nedařilo se akciím firmy Boeing. Rostly naopak akcie IBM, kterým k růstu pomohlo zvýšení cílové ceny na 168 dolarů ze 140 dolarů od analytiků investiční banky Morgan Stanley.

Širší index S&P 500 klesl o 0,20 procenta na 2059,74 bodu, zatímco index technologického trhu Nasdaq Composite rostl o 0,01 procenta na 4869,85 bodu. Zpevnily akcie Microsoftu, ztráty naopak postihly Apple.

Prezident chicagského Fedu Charles Evans dnes podle agentury Reuters řekl, že ekonomické prostředí letos podporuje dvojí zvýšení sazeb, první kolem poloviny roku a druhé na jeho konci. Z ekonomiky dnes přišla také zpráva, že týdenní změna nových žádostí o podporu v nezaměstnanosti činila 276 tisíc, zatímco trh čekal 265 tisíc.

 

Yellenová promluvila je stavu americké ekonomiky. Srazila dolar a akcie vrátila do zisků od počátku roku. Co řekla?

Zveřejnil(a) Roklen24 dne 29. březen 2016

Newsletter