Nastává čas pro výběr zisků na dolaru?

Japonský jen drží své včerejší zisky vůči dolaru poté, co slabé údaje z výrobních sektorů vyspělých ekonomik vyvolaly úprk k bezpečným úložištím. Japonský jen se momentálně ocitá na úrovni 108,877 jenu za dolar.

Euro sice zaznamenalo určité zisky během dnešní noci na 1,26633 dolaru za euro, avšak tento růst neměl dlouhého trvání a v posledních několika hodinách znovu klesá směrem ke svým dvouletým minimům. Euro se momentálně obchoduje za 1,2633 dolaru.

Zatímco od ECB se neočekává žádné snižování úrokových sazeb, očekává se, že předloží podrobnosti o novém plánu odkupu aktiv, který by měl pomoci oživit ochabující ekonomiku eurozóny a skoncovat se strašákem deflace. „Hlavním úkolem Maria Draghiho, prezidenta ECB, je přesvědčit investory, že opatření ECB budou dostatečně rozsáhlá, že pomohou zvýšit inflační očekávání,“ napsal analytik BNP Paribas ve své poznámce klientům.

Dolarový index klesl o 0,2 procenta na 85,795. Za včerejší pokles dolaru může podle Kanea Ogina, ředitele Global-ingo, devizové firmy v Tokiu, vybírání zisků na dolaru některými investory a hedgeovými fondy.

Česká koruna dnes konsoliduje poblíž svých 4letých minim vůči dolaru na 21,7569 a mírně posiluje vůči euru na 27,452.

Newsletter