Nejbohatší Číňan varuje: Pozor na trh nemovitostí!

Čínský miliardář Wang Ťien-lin, jehož ohromný majetek a zábavní impérium mu loni na tržbách přineslo 44 miliard dolarů, varoval před nebezpečím, které hrozí přehřátému čínskému trhu s nemovitostmi. S odkazem na rozhovor nejbohatšího muže v Číně pro televizi CNN to napsal server MarketWatch.

„Je to největší bublina v historii a nevidím žádné dobré řešení tohoto problému. Vláda přistoupila ke všem možným opatřením, omezila nákupy a úvěry, nic ale nezafungovalo,“ uvedl nejbohatší muž Asie.

Růst čínské ekonomiky zřejmě letos zpomalí na 6,7 procenta

Podle šéfa společnosti Wanda Group Ťien-lina je znepokojující, že ceny nemovitostí nadále rostou jen ve velkých městech, jako je například Šanghaj a Peking. Ve zbytku nejlidnatější země světa naopak padají a v malých městech je spousta prázdných nemovitostí.

„Problémem je, že ekonomika stále neklesla na dno,“ poznamenal. „Pokud odstraníme úvěry příliš rychle, ekonomika bude dál trpět. Takže budeme muset počkat na to, až bude ekonomika zpět a odrazí se – to bude v době, kdy postupně snížíme úvěry a zadlužení,“ dodal.

 

Newsletter