Nejen Dow Jones, rekordy láme také Nasdaq

AKTUALIZOVÁNO – Americké akciové trhy začaly poslední týden v roce mírným růstem, když největší zisky zaznamenal technologický index Nasdaq Composite a uzavřel na rekordní úrovni. Během intradenního obchodování dokonce krátce poprvé překonal hranici 5500 bodů.

Index technologického trhu Nasdaq Composite nakonec uzavřel na úrovni 5487,44 bodu se ziskem 0,45 procenta. Dařilo se akciím technologického gigantu Apple a internetového prodejce Amazon. Ten dnes oznámil, že hlásí svou nejlepší vánoční sezonu.

Dow Jonesův index akcií třiceti předních podniků zpevnil o 0,06 procenta na 19 945,04 bodu. Širší index S&P 500 si připsal 0,22 procenta na 2268,88 bodu, když se dařilo sektoru IT a realitnímu sektoru.

Z ekonomiky dnes přišla pozitivní zpráva, index spotřebitelské důvěry v prosinci vystoupil na 113,7 bodu a dostal se tak nejvýše od srpna 2001, kdy dosáhl 114 bodů. Ministerstvo obchodu minulý týden oznámilo, že růst americké ekonomiky ve 3. čtvrtletí dosáhl 3,5 procenta. To je nejprudší tempo za dva roky.

Dnešní ekonomická data byla vůči akciím příznivá, vůči dluhopisům naopak nepříznivá. Spotřebitelská důvěra byla z větší části zahrnuta, uvedl Guy LeBas, stratég ve firmě Janney Montgomery Scott. „Otázka je, jestli se promítne do skutečných výdajů,“ dodal.

 

 

Newsletter