Americké výnosy rostou více než evropské. Dolar obrátil do zisku pod 1,0650 za euro. Měny regionu v mírné ztrátě. Koruna se obchoduje nad 25,25 za euro.

Nejhledanější na Google pro rok 2014…

Google zveřejnil svůj výroční seznam nejoblíbenějších vyhledávání pro rok 2014. Odhaluje nejsledovanější novinové zprávy a trendy, které v právě končícím roce nejvíce zaujaly veřejnost.

Robin Williams, herec, který si vzal život na začátku tohoto roku, měl, podle Google, největší nárůst ve vyhledávání osob za rok 2014 a byl na vrcholu seznamu pro globální trendy ve vyhledávání v roce 2014. Mistrovství světa 2014 a virus Ebola v Africe byly druhé a třetí nejčastější hledané výrazy.

Také malajsijské aerolinky zaujaly světovou veřejnost: jak ztracený let MH370, tak sestřelený let MH17. Více než 200 milionů hledání „mh370“ ukazuje, jak nevysvětlené ztracení letadla veřejnost zjitřilo i zaujalo.

ALS Ice Bucket Challenge, ve které si veřejnost včetně celebrit lila kýble ledové vody na hlavu, byla na pátém místě, s Flappy Bird, mobilní hrou roku, v patách.

Nejvíce vyhledávanou celebritou byla Jennifer Lawrence (star z Hunger Games), jejíž nahé fotografie unikly on-line; reality star Kim Kardashian a Julie Gayet, francouzská filmová herečka, jejíž vztah s francouzským prezidentem Francoisem Hollandem plnil novinové titulky začátkem tohoto roku.

V rychle se měnícím světě spotřební elektroniky byl na vrcholu seznamu nejvíce vyhledáváných položek Apple iPhone 6. Následuje Samsung Galaxy S5, Google Nexus 6 a Motorola Moto G.

Mezi atlety pak dominuje Kolumbijec James Rodriguez, fotbalista Real Madrid, následován Michaelem Schumacherem, bývalým pilotem F1, který se minulý rok velmi vážně zranil na lyžích.

Newsletter