Evropské výnosy klesají, americké rostou. Dolar se obchoduje v mírné ztrátě nad 1,0840 za euro. Koruna obrátila do lehkého zisku pod 25,35 za euro.

Neobvyklé drama na akciích NWR

Pražská burza dnes nastoupila na klasickou cestu letního obchodování, když objem obchodů před pátečním svátkem v USA a dlouhým víkendem u nás výrazně propadl na úroveň 400 mil. korun. Index PX dokázal udržet svou hodnotu a přidal mírných 0,17 %. Dnešní den přinesl klidnější hlavní zprávy z Řecka a na trhu nepanuje příliš odhodlání se „zapozicovat“ před nedělním referendem, investoři spíš zůstávají stranou. I přesto byl patrný mírný obchod averze k riziku před víkendem a zejména rakouské tituly, které se obchodují v Praze, končily dnes níže proti denním maximům.

Akcie ČEZu se stala nejvíce obchodována a ztrácí 0,7 %. Akcii se opět nepodařilo udržet hranici 560 Kč a zakončila den poblíž svých denních minim. Oproti tomu zbytky nákupních pokynů z kraje týdne na konec kvartálu pomáhají Komerční bance. Té se dnes opět podařilo udržet poblíž týdenních maxim a potvrdila určitou sílu. Den končí s růstem 0,8 % a vymazala tak v kontextu indexu ztráty ČEZu. Na akciích NWR bylo opět živěji a ranní zpráva o investorovi vnesla naději domácímu retailu. Ranní nárůst o 40 % vypadá na první pohled závratně, ale realita je taková, že tento titul nezůstal v hledáčku investorů a spíše zůstala pachuť z vývoje jeho ceny. Po tomto ranním přestřelení se titul navrátil o něco níž a našel silnou podporu na hladině 0,22 Kč. Zde proběhly opět slušné blokové obchody a dnešní objem na trhu se dorovnal maximu z 24. června. Za den si titul připsal růst o 15 %.

Burzy v regionu se vyvíjejí podobně jako v Praze a nezaznamenávají výraznější pohyb. Pokles aktivity v regionu je patrný a bude mít vliv a na tamní objemy.

Newsletter