Neobvyklé drama na akciích NWR

Pražská burza dnes nastoupila na klasickou cestu letního obchodování, když objem obchodů před pátečním svátkem v USA a dlouhým víkendem u nás výrazně propadl na úroveň 400 mil. korun. Index PX dokázal udržet svou hodnotu a přidal mírných 0,17 %. Dnešní den přinesl klidnější hlavní zprávy z Řecka a na trhu nepanuje příliš odhodlání se „zapozicovat“ před nedělním referendem, investoři spíš zůstávají stranou. I přesto byl patrný mírný obchod averze k riziku před víkendem a zejména rakouské tituly, které se obchodují v Praze, končily dnes níže proti denním maximům.

Akcie ČEZu se stala nejvíce obchodována a ztrácí 0,7 %. Akcii se opět nepodařilo udržet hranici 560 Kč a zakončila den poblíž svých denních minim. Oproti tomu zbytky nákupních pokynů z kraje týdne na konec kvartálu pomáhají Komerční bance. Té se dnes opět podařilo udržet poblíž týdenních maxim a potvrdila určitou sílu. Den končí s růstem 0,8 % a vymazala tak v kontextu indexu ztráty ČEZu. Na akciích NWR bylo opět živěji a ranní zpráva o investorovi vnesla naději domácímu retailu. Ranní nárůst o 40 % vypadá na první pohled závratně, ale realita je taková, že tento titul nezůstal v hledáčku investorů a spíše zůstala pachuť z vývoje jeho ceny. Po tomto ranním přestřelení se titul navrátil o něco níž a našel silnou podporu na hladině 0,22 Kč. Zde proběhly opět slušné blokové obchody a dnešní objem na trhu se dorovnal maximu z 24. června. Za den si titul připsal růst o 15 %.

Burzy v regionu se vyvíjejí podobně jako v Praze a nezaznamenávají výraznější pohyb. Pokles aktivity v regionu je patrný a bude mít vliv a na tamní objemy.

Newsletter