Nomura: První ruská emise eurobondů ukazuje slabost

Ruská emise eurobondů, denominovaná v amerických dolarech, je prvním emisí od doby, kdy byly na Rusko uvaleny sankce kvůli konfliktu na Ukrajině. Tato emise byla organizována bez pomoci a účasti jakýchkoliv západních bank. Podle ruské tiskové agentury RIA činila poptávka investorů po 10letých dluhopisech od úterního rána 6,3 miliardy dolarů.

Analytik společnosti Nomura Timothy Ash poznamenal, že obligace působí „nedomyšlené“ a ruské ministerstvo financí riskuje to, že bude vypadat hloupě. „Zdá se, že jen ukazují slabost a ne sílu, tak proč se zajímat? Jsou ruské úřady tak zoufalé po penězích?,“ poznamenal Ash. Úplně nechápu, proč Rusové přicházejí s takovou emisí, která není pod taktovkou žádné západní banky, žádného západního platebního zprostředkovatele a nelze ji vypořádat v eurech. Jakákoliv participace západních institucionálních investorů je pak velmi těžká.

Rusko prodalo první emisi eurobondu od zavedení západních sankcí

Obchodní oznámení vydané investorům ukázalo, že ruské eurobondy by měly být provázeny výnosem mezi 4,65 a 4,9 procenta. Maria Radchenko, senior analytička BCS Prime očekává, že výnos bude s datem vypořádání, které připadá na pátek 27. května, nižší. Radchenko také CNBC řekla, že emise eurobondů a předpokládaný výnos způsobil výprodej ruských státních dluhopisů. Dodává, že ve stejné době zde také nebyly žádné související prodeje na ruských korporátních eurobondech, takže, podle ní, úplně nemůžeme mluvit o tom, že chuť investorů po ruském riziku padá.

Newsletter