Nové akcelerační kolo StartupYardu je tu! Ve hře je až 100 tisíc eur

Pražský akcelerátor StartupYard ohlásil začátek devátého akceleračního kola. Startupy se mohou přihlašovat do 31. ledna 2018. Nové kolo se opět zaměří na oblast high-tech. České startupy dostanou novou šanci uspět v silné mezinárodní konkurenci. Do nejužšího výběru se jich dostane maximálně 10, z nichž každý získá prvotní investici ve výši 30 tisíc eur a intenzivní školení špičkových mentorů.

StartupYard, nejstarší akcelerátor ve střední a východní Evropě, otevřel nové akcelerační kolo. Zaměří se především na startupy z oblasti high-tech, které pracují na významných technických řešeních v oblasti umělé inteligence, kyberbezpečnosti, kryptografie, rozšířené a virtuální reality (AR a VR) a velkých dat (big data). Startupy z celého světa mohou podat své přihlášky do konce ledna 2018. Deváté akcelerační kolo potom začne na konci března a bude trvat tři měsíce. Nejlépe fungující účastníci akceleračního kola pak získají následnou investici až ve výši 100 tisíc eur.

“Minulý měsíc StartupYard představil osm vybraných startupů, které jsou zainvestovány z 20 milionů Kč vybraných v crowdfundingové kampani na Fundliftu. Věřím, že nově otevřené 9. akcelerační kolo, které bude investičně pokryto ze stejné kampaně, nabídne podobně zajímavou nabídku technologických projektů,“ dodal šéf Fundliftu Radek Musil.

Demo Day přilákal pozornost mezinárodní startupové scény

„Praha se stala novým epicentrem high-tech. Stratupy z celého světa láká jedinečný ekosystém, který se nám podařilo od roku 2011 vytvořit – spojením startupů, investorů a korporací. Jsme svědky rostoucího zájmu o náš program ze strany mezinárodních startupů a zároveň mě těší, že jsme svědky úspěchů českých startupů v silné globální konkurenci,“ uvedl ředitel StartupYardu Cedric Maloux. V reakci na rostoucí zájem ze strany startupů, investorů a korporací pořádá od roku 2016 StartupYard dvě akcelerační kola v jediném roce.

Vybrané startupy se zařadí do skupiny úspěšných firem, které již prošly akcelerací StartupYardu, jako např. Rossum, Neuron Soundware, Gjirafa, ClaimAir, Satismeter nebo Cryptelo.

StartupYard získal miliony v historicky největším investičním kole

Musil připomněl, že Fundlift je dlouhodobým partnerem StartupYardu. Již dvakrát se na investiční crowdfundingové platformě Fundlift podařilo formou neveřejné nabídky získat investice, které StartupYard rozděluje nadějným technologickým startupům. „Poslední investiční kolo uzavřené v červnu pak bylo vůbec největší svého druhu v celé střední Evropě. Od zhruba stovky investorů se podařilo vybrat investici v celkové výši 20 milionů korun,“ dodal.

Cílem akcelerátoru je vybrat maximum 10 startupů ze všech podaných žádostí. Z nich získá každý prvotní investici ve výši 30 tisíc eur a zároveň projde intenzivním tréninkem mentorů, kteří jsou předními odborníky z různých oborů (např. financí, strategického managementu, HR, marketingu, management consultingu a dalších).

Celkem 160 startupů z celého světa se přihlásilo do posledního osmého kola, které bylo završeno úspěšnou konferencí Demo Day v listopadu. Na akci se sešlo 320 investorů, zástupců korporací a odborníků. Většina z přihlášek přitom přišla ze zahraničí, přičemž došlo k výraznému nárůstu počtu zájemců z Velké Británie a USA, a to zhruba desetina.

Naproti tomu z České republiky se přihlásilo pouze 31 týmů, tedy zhruba pětina. Do finálového výběru se dostala různorodá skupina startupů z pěti zemí: Polska, Slovenska, Velké Británie, Gruzie a České republiky. 

O StartupYardu
StartupYard je nejstarší soukromý akcelerátor v regionu střední a východní Evropy, založený v roce 2011. Dosud investoval do 59 startupů v osmi akceleračních kohortách. Jeho cílem je pomoci vybraným startupům k růstu a získání dalších investic, přičemž je propojuje s mentory a partnery, kteří jim pomohou s působením na globální scéně. Další investice se podařilo získat již dvaadvaceti firmám StartupYardu v celkové částce přes 180 milionů korun, pět startupů již bylo prodáno. StartupYard je podporován fondy Credo Ventures, Rockaway Capital a skupinou andělských investorů včetně Michala Illicha, Josefa Matějky, Michala Kratochvíla a Philipa Staehelina.
O Fundliftu
Fundlift je investment-crowdfundingová platforma, která umožňuje investice do společností prostřednictvím koupě konvertibilních investičních certifikátů, minibondů, nebo investování do podílů společností. Podporuje začínající firmy a podílí se na jejich potenciálním úspěchu. Fundlift byl spuštěn v květnu 2016. Peníze od investorů získalo již 26 projektů, z toho 22 pro velký zájem investorů navyšovalo cílovou částku emise.  Celková zafinancovaná částka již přesáhla 151 milionů korun.

Newsletter