NWR -36,36 %. Pod tlakem Erste, ztráty trhu mazaly KB a ČEZ

Pražská burza dnes oslabila o drobné čtyři setiny procenta pod vlivem rizikovějších titulů. Sázka na defensívu se dnes aktivům, jistota do bezpečí se vyplatila.

Komerční banka vyráží investorům dech, dnes poprvé v historii pokořila úroveň 5.000 bodů a uzavřela nad pomyslnou metou na úrovni 5.010 bodů. Další z osvědčených „klasik“, akcie ČEZ, přidaly téměř 2 %, konkrétně 1,92 %. Naopak dříve bezpečná pojišťovna VIG odepisuje 1,38 %, dnes při velmi nízkých objemech, negativně ovlivnila i rakouský index ATX -0,33 %.

Toxická aktiva a to především NWR začaly od dnešního dne obchodovat s právy, v průběhu dne se těžař uhlí obchodoval níže až o 50 %, nakonec své výrazné zprávy mírně umazala.

Akcie NWR propadly o téměř polovinu. Začal obchod s právy

Pokračující trend v poklesu ropy se odrazil i na akciích Unipetrolu, který poklesl na úroveň 125 Kč.

Očekávaná rebalance CECE indexu naznačuje, že by si dnešní růstová Komerční banka měla pohoršit, naopak ČEZ polepšit. Nejvíce by však měla z rebalance profitovat rakouská Erste. Dnes ale ztratila a faktorem mohl i negativní verdikt maďarského soudu vůči tamní pobočce v souvislosti zákona, který pro banky znamená náklady vůči dlužníkům na úvěrech.

Newsletter