NWR dnes poprvé bez práv na úpis akcií na historickém dně

Akcie NWR se dnes poprvé obchodují bez práv na úpis nových akcií, akcie v úvodu padaly o více než 35 %. Titul se tak poprvé v historii dostal na cenu pod 2 Kč.  Aktuálně se vrací zpět k 2 Kč, i to je však historické  minimum.

Poté, co akcionáři na mimořádné valné hromadě schválili úpis nových akcií a minulý pátek věřitelé schválili restrukturalizační plán, je jasné, že dojde k masivnímu naředění podílů stávajících akcionářů – akcionáři držící práva na úpis nových akcií mají nárok na 19 nových akcií na každou jednu stávající, za cenu zhruba 65 haléřů za akcii. Jejich počet stoupne celkem na 6,66 miliardy kusů, což je 25násobek stávajícího počtu. Akcie, o které nebudou mít zájem akcionáři, budou nabídnuty věřitelům. 

Úpis nových akcií v rámci předkupních práv začíná 10. září a končí 29. září, od 30. září do 1. října budou nabízeny nové akcie nevyužité v rámci předkupních práv. Od 30. září se začne s novými akciemi, které budou již splaceny, obchodovat.

Do té doby budou akcie pod tlakem, jejich cena se může postupně blížit upisovací ceně nových akcií na úrovni 65 haléřů. Z našeho pohledu se může cena akcie dostat až pod 40 haléřů za kus, analytici Komerční banky stanovili cílovou cenu na úrovni 60 haléřů. Erste vidí cílovou cenu na 75 haléřích, analytici Patrie přišli s cílovou cenou 25 haléřů za akcii. Ze všech stran zaznívá doporučení prodat.

NWR: Útěk z lopaty, nejistota zůstává. Prodat, zní z KB

Věřitelé NWR schválili restrukturalizační plán, budoucnost rozhodnuta

 

Newsletter