NWR dokončila restrukturalizaci kapitálu

(Rozšířeno 7:25) Těžební skupina New World Resources, majitel OKD, završila kapitálovou restrukturalizaci. Jejím úkolem bylo odvrátit platební neschopnost. Vynutila si snížení hodnoty dluhopisů a výrazné ředění dosavadních podílů akcionářů. NWR v rámci procesu získala 185 milionů eur nového kapitálu.

„Proces jsme úspěšně dokončili,“ oznámil předseda představenstva NWR Gareth Penny. Podle něj je dokončený krok cestou k oživení firmy do budoucna. Cel plán započal v červnu, provázely jej neshody s částí věřitelů. Plán byl nakonec schválen v srpnu a soudy ve Velké Británii i New Yorku stvrzen v září. Posledními odhady firmy bylo dokončení procesu do poloviny října.

Odlišný od hodnocení vedení firmy je pohled na budoucnost ze strany analytiků. Restrukturalizace je brána skutečně jako nezbytný krok pro odvrácení bezprostředního ohrožení finanční stability NWR, tlak tržního vývoje ale zůstává. Klíčový je vývoj cen uhlí na světových trzích a ten nadále není vstřícný.

Z celkových 185 milionů eur získaného kapitálu připadlo 118 milionů eur na emise nových akcií, 32 milionů eur na dohody s držiteli dluhopisů a dalších 35 milionů eur opět na vybrané věřitele. 

NWR upsala 75 % nových akcií a zahajuje obchodování

Akcie NWR propadly o téměř polovinu. Začal obchod s právy

NWR: Útěk z lopaty, nejistota zůstává. Prodat, zní z KB

Věřitelé NWR schválili restrukturalizační plán, budoucnost rozhodnuta

Newsletter