NWR získala souhlas s podmínkami emise nových akcií, zítra zveřejní výsledky

(Doplněno 13:04) NWR dnes ve svém sídle v Holandsku jednala na mimořádné valné hromadě o emisi 5,03 miliard nových akcií, jejímž cílem je získat kapitál ve výši zhruba 118 mil. eur (před náklady). Cena 2,3457891 eurocentů za jednu akcii (zhruba 65,5 haléřů) znamená v tuto chvíli 18,2 % současné ceny. 

Akcionáři dali dnes navrženým podmínkám zelenou, emise se tedy v souladu s očekáváním uskuteční. Stávajícím akcionářům bude nabídnuto 19 nových akcií  za jednu existující akcii. S novými akciemi by se mělo podle dnešních zpráv začít obchodovat od 30. září 2014 na londýnské akciové burze a následně také na trzích v Praze a ve Varšavě.

Podle informací společnosti hlasovali o emisi akcionáři s celkem 67,24 % hlasovacích práv. Z nich 99,6 % hlasovalo pro, 0,4 % hlasovalo proti. 

Akcie NWR aktuálně odepisují 1,4 %.

Oznámení společnosti o výsledku mimořádné valné hromady naleznete ZDE.

Další důležitou událostí budou zítra zveřejňované výsledky společnosti NWR za 2. čtvrtletí. NWR již 30. července zveřejnila předběžné ukazatele, podle kterých  v 2. čtvrtletí procházela podobným vývojem, jako v první čtvrtině roku: pokles tržeb při nižším prodaném objemu a nižších průměrných prodejních cenách koksovatelného uhlí, naopak nárůst EBITDA při snížení těžebních nákladů a tvorbě zásob.

Na úrovni provozního výsledku NWR zveřejní příznivější číslo s ohledem na fakt, že se ve 2Q letošního roku neopakovala mimořádná negativní položka ze stejného období před rokem v rozsahu 307 milionů eur.

NWR však upozornila, že finanční pozici v 2. čtvrtletí provází pokles hotovosti a hotovostního ekvivalentu v důsledku odlivu hotovosti jak z provozní tak investiční části aktivit. Na konci prvního pololetí NWR disponovala hotovostí 122 milionů eur při zadlužení 811 milionů eur, z čehož 48 milionů eur je splatno v následujících 12 měsících. V důsledku čisté zadlužení firmy dosahuje 689 milionů eur a meziročně se zvedlo proti 625 milionů eur v polovině loňského roku o desetinu.

Posledním důležitým datem bude 29. srpna, kdy bude NWR jednat s věřiteli o navrhovaném restrukturalizačním plánu.

NWR propadá: Ubývají peníze, roste dluh, úpis akcií za zlomek ceny

NWR stále chybí podpora části věřitelů záchrannému plánu. Sejde se s nimi na konci srpna

Newsletter