O Komerční banku je zájem: +3,3 %

Pražská burza dokázala za pomoci zpráv z Řecka, kde se situace mění jako na frontě, přidat poměrně solidních 0,9 % na vyšším než průměrném objemu 960 mil. korun. Zpráva o tom, že klíčoví evropští politici ruší své programy a zasedají k jednacímu stolu nad novým návrhem z Řecka, dala trhům důvod k oddychu a sentiment se opět navrátil k rizikovým aktivům jako akcie. Zda se dočkáme zklamání z nočního jednání a studené sprchy při zítřejším obchodování, se necháme překvapit.

Byly to hlavní dva české tituly, které pomohly, včele s Komerční bankou. Prolomení hranice 5300 Kč vybudilo ještě více nákupních pokynů a akcie se těšila silnému zájmu díky rotaci kapitálu z prodeje polských bank a statutu bezpečného přístavu. Akcie končí den silněji o 3,3 % a prolomila v závěru i minulou hladinu odporu 5400 Kč. Vývoj ceny akcií ČEZ nebyl až tak přesvědčivý resp. spíše naopak. Akcie od rána zůstala pod prodejním tlakem a atakovala opět hranice kolem 550 Kč, ale závěrečnou aukcí, kde se objevila silná poptávka, se přehoupla do zelených a končí den na denním maximu se ziskem 0,7 %.

Dva rakouské tituly, které se postaraly o zbytek aktivity v Praze, si vedly smíšeně a zůstaly spíše v dikci prodejců. Volatilita během dne, kterou si užila Erste, se mnohonásobně zvýšila. Erste Bank zakončila den v Praze s mírným růstem 0,07 %, ale titul nedokázal udržet zisky během dne a prodejní tlak se vždy navrátil. VIG -0,19 % obchodoval celý den spíše v poklidu a nedokázal příliš zvednout hlavu nad úroveň 840 Kč.

Newsletter