Dopoledne zveřejněný index cen výrobců za eurozónu (výsledek výrazně nad očekávání) euru pomáhá na silnější úrovně. Hlavní měnový pár se pohybuje pod hranicí 1,1350 EURUSD. Koruna se posunula do okolí 25,40 EURCZK. Zlotý pokračuje v prudkém posilování a na páru s eurem se posunul pod 4,60 EURPLN.

O Komerční banku je zájem: +3,3 %

Pražská burza dokázala za pomoci zpráv z Řecka, kde se situace mění jako na frontě, přidat poměrně solidních 0,9 % na vyšším než průměrném objemu 960 mil. korun. Zpráva o tom, že klíčoví evropští politici ruší své programy a zasedají k jednacímu stolu nad novým návrhem z Řecka, dala trhům důvod k oddychu a sentiment se opět navrátil k rizikovým aktivům jako akcie. Zda se dočkáme zklamání z nočního jednání a studené sprchy při zítřejším obchodování, se necháme překvapit.

Byly to hlavní dva české tituly, které pomohly, včele s Komerční bankou. Prolomení hranice 5300 Kč vybudilo ještě více nákupních pokynů a akcie se těšila silnému zájmu díky rotaci kapitálu z prodeje polských bank a statutu bezpečného přístavu. Akcie končí den silněji o 3,3 % a prolomila v závěru i minulou hladinu odporu 5400 Kč. Vývoj ceny akcií ČEZ nebyl až tak přesvědčivý resp. spíše naopak. Akcie od rána zůstala pod prodejním tlakem a atakovala opět hranice kolem 550 Kč, ale závěrečnou aukcí, kde se objevila silná poptávka, se přehoupla do zelených a končí den na denním maximu se ziskem 0,7 %.

Dva rakouské tituly, které se postaraly o zbytek aktivity v Praze, si vedly smíšeně a zůstaly spíše v dikci prodejců. Volatilita během dne, kterou si užila Erste, se mnohonásobně zvýšila. Erste Bank zakončila den v Praze s mírným růstem 0,07 %, ale titul nedokázal udržet zisky během dne a prodejní tlak se vždy navrátil. VIG -0,19 % obchodoval celý den spíše v poklidu a nedokázal příliš zvednout hlavu nad úroveň 840 Kč.

Newsletter