O2 cílí na čínské turisty, spolupracuje s China Telecom

Společnosti O2 Czech Republic a China Telecom Europe uzavřely tento týden Memorandum o vzájemné spolupráci. Pokrývá několik strategických oblastí – roamingové datové služby, zajišťování mezinárodní konektivity, služby datových center, a také rozvojové projekty v oblasti e-governmentu a chytrých řešení.

„Partnerství s China Telecomem nám umožní využít naše know-how i v jiných regionech a přinese tak nové byznysové příležitosti. Tato forma spolupráce není ojedinělá, podobnou máme například se španělskou Telefónicou, kde spolupracujeme například v řešení oblasti security pro velké společnosti,“ uvedl generální ředitel O2 Tomáš Budník.  

Bude čínská „investiční show“ pro ČR opravdu přínosná?

Generální ředitel China Telecom Europe Charlie Cao dodal, že spolupráce je nyní na začátku. „V rámci definovaných oblastí budeme společně diskutovat podobu obchodní spolupráce, vybereme konkrétní produkty a zaměříme se na to, jakým způsobem je nabídnout v různých zemích,“ dodal Cao.

O2 je největším poskytovatelem telekomunikačních služeb na českém trhu. V současnosti poskytuje služby prostřednictvím téměř osmi milionů mobilních a pevných linek, což z něj činí jednoho z vedoucích poskytovatelů plně konvergentních služeb v Evropě.

Čína by v Česku mohla do pěti let investovat až 232 miliard Kč

Newsletter