Orco odsouvá zveřejnění 1Q výsledků na pondělí kvůli GSG GROUP. Další zájemce o polskou Zlotu?

Realitní skupina Orco Property Group, která měla finanční výsledky za první čtvrtletí roku 2014 zveřejnit dnes po závěru trhu, očekává, že tak učiní až v pondělí 2. června před otevřením trhů či na jejich zahájení. Krok vysvětluje změnou Orco Germany na GSG GROUP.

Orco se s odkladem 1Q14 výsledků odvolává na nedávnou změnu německé společnosti Orco Germany na GSG GROUP a fakt, že přes dekonsolidaci ke konci března letošního roku část z finančních výkazů propojena s výsledky celé skupiny Orco.

„PO dekonsolidaci je celkem 211 milionů akcií GSG Group, držených skupinou Orco, zachyceno v konsolidovaných účtech na tržní hodnotě,“ uvedla mimo jiné skupina Orco.

Orco Germany, nad kterou již ztratila kontrolu skupina Orco ve prospěch miliardáře Radovana Vítka, oznámila přejmenování po svém klíčovém berlínském portfoliu GSG na skupinu GSG GROUP před polovinou května. Pro nejbližších 12 měsíců mimořádná valná hromada posvětila investice v řádu desítek milionů eur a představenstvu pak potvrdila pětileté právo na emisi nových akcií.

Německé Orco se přejmenovalo po klíčovém projektu. Vítek chystá dravý růst

GSG GROUP se chce zaměřit na realitní aktiva, která generují stabilní příjem a na aktiva, získaná příležitostně za stlačenou cenu. Kromě Německa se chce skupina do budoucna orientovat také na trhy ve středoevropském regionu – Chorvatsko, Českou republiku, Maďarsko, Polsko, Rusko a Slovensko. A jak sama uvádí, jsou to trhy, „kde byla dlouhodobě aktivní skupina Orco Property Group“.

Z pohledu struktury aktiv jsou hlavním kanceláře, maloobchodní plochy, rezidenční projekty, průmyslové a logistické objekty, hotely, zdravotnictví i pozemky.

V dubnu skupina Orco Property Group oznámila, že odsouhlasila prodej celkem 108 milionů akcií Orco Germany za celkem 55 milionů eur kvůli financování úvěrů, dříve přijatých pro projekt polského mrakodrapu Zlota 44 ve Varšavě. Krok vysvětlila tím, že umožní následný řádný prodej varšavského mrakodrapu a odvrátí riziko bankrotu tohoto projektu a jeho nuceného vypořádání. Právě tento krok ale znamená definitivní ztrátu kontroly skupiny Orco nad německou společností.

Dnes zdroje agentury Bloomberg přinesly informaci, že zájem o převzetí Zloty 44 by mohla mít polská skupina Echo Investment a to za rozumnou cenu. Uvedl to Piotr Górniak, předseda představenstva Echo Investment. „Za správnou cenu by nás zajímal,“ uvedl na adresu varšavského projektu Górniak.

Newsletter