Park Tower ve Zlíně a na Fundliftu. Díky NWT bydlení s nádechem Ameriky

Jedna ze společností impozantního technologického holdingu NWT, společnost NWT Invest, poptává prostřednictvím investiční platformy Fundlift financování svého developerského projektu Park Tower v srdci města Zlín. Na investici se tak může podílet kdokoliv, a to již od částky 5 tisíc korun výměnou za 3leté dluhopisy s ročním úrokovým výnosem 6,0 %.

NWT je technologický obr zahrnující zhruba 30 společností s více jak 25letou tradicí, konsolidovaným obratem dosahujícím 2 miliard Kč a přibližně 500 zaměstnanci. Zaměřuje se na široké spektrum projektů v oblasti energetiky, stavebnictví, IT, zemědělství, 3D tisku nebo realit a patří mezi nejvýznamnější inovační a technologické skupiny na území České republiky. Vizí NWT neboli New World Technologies je dostávat moderní technologie do každodenního života s cílem být na trhu v první trojce ve všem, čemu se věnuje v rámci svého celého portfolia.

Historie vzniku zlínského impéria NWT se datuje k roku 1992, kdy si manželé Vítkovi otevřeli první obchod s počítači. Od té doby se jim podařilo vybudovat jednu z nejvýznamnějších technologických a inovačních společností v České republice, která se pyšní pravidelným umisťováním v TOP 100 nejlepších firem v ČR. Zatímco David Vítek je vizionář hledající výrobky či služby skrývající největší potenciál, Martina Vítková má na starosti ekonomickou stránku podnikání. Aktuálním příkladem, že tato symbióza funguje, je umístění Martiny Vítkové v žebříčku TOP 20 nejvlivnějších žen Česka, který je sestavován časopisem Forbes.

NWT má pozitivní zkušenost s kapitálovým trhem a zapojením investorů do svých projektů. Dceřiná společnost  FILLAMENTUM a.s. byla vůbec první firmou, která úspěšně upsala akcie na nově otevřeném trhu START pražské burzy. Nyní chce NWT prostřednictvím platformy Fundlift nabídnout široké veřejnosti možnost investičně se podílet na jednom z jejich nejnovějších počinů – developerském projektu Park Tower.

Bydlení s nádechem Ameriky – tak zní vize projektu Park Tower. Výstavba luxusní výškové budovy s panoramatickým výhledem na celý Zlín řeší nedostatečnou kapacitu bytových jednotek ve městě. „Projekt Park Tower jsme se rozhodli realizovat, protože je v centru krajského města Zlína a bytová situace ve městě je neutěšená, žádné volné byty nejsou k dispozici.“ říká Martina Vítková, finanční ředitelka NWT. Výstavba celého komplexu zahrnuje 107 špičkových bytů plných vymožeností příštího desetiletí a kombinuje vysoce komfortní styl bydlení s nadčasovou baťovskou architekturou. Prodej bytových jednotek byl spuštěn v září a prvních 20 jednotek se prodalo během týdne.

Peníze od investorů na Fundliftu poptává NWT Invest, investiční společnost skupiny NWT. Ta se zaměřuje na projekty v oblasti obnovitelných zdrojů energie a realizovala investice například do bioplynových stanic, fotovoltaických elektráren nebo provozování produkčních skleníků. „Jsme rádi, že jsme mohli navázat spolupráci s tak významnou skupinou, jako je NWT, a podílet se na jejím projektu Park Tower, který bude v centru Zlína skutečně jedinečný. NWT je jedním z důkazů toho, že financování formou crowdfundingu na Fundliftu není vhodné jen pro technologické startupy, ale i pro mnohem větší společnosti se širokým záběrem aktivit.“ komentuje nově spuštěnou kampaň Radek Musil, CEO Fundliftu.

O NWT Invest, s.r.o.:
NWT Invest, s.r.o. je součástí skupiny jedné z největších inovačních a technologických firem v České republice, zaměřující se na integraci projektů s účastí celého holdingu NWT. Jedná se o společnost držící podíl ve 13 společnostech, kdy jednou z nich je entita realizující výstavbu projektu Park Tower.  
O Fundliftu:
Fundlift je investment-crowdfundingová platforma, která umožňuje investice do společností prostřednictvím koupě konvertibilních investičních certifikátů, minibondů, nebo investování do podílů společností. Podporuje začínající firmy a podílí se na jejich potenciálním úspěchu. Fundlift byl spuštěn v květnu 2016. Peníze od investorů získalo již 41 projektů, z toho 35 pro velký zájem investorů navyšovalo cílovou částku emise. Celková zafinancována částka již přesáhla 247 milionů korun.

Newsletter