Dolar zpevnil pro 1,0850 za euro. Evropské výnosy rostu, americké klesají. Koruna se obchoduje v pásmu 25,30-25,35 za euro.

Pegas postaví výrobní linku ve Znojmě a v JAR nový závod

Výrobce netkaných textilií Pegas Nonwovens postaví v Česku novou výrobní linku. Firma tak přehodnotila své plány, původně měla být linka v Egyptě. Nová výrobní linka s kapacitou zhruba 10 tisíc tun ročně bude ve výrobním závodu ve Znojmě-Příměticích. V provozu by měla být začátkem třetího čtvrtletí roku 2017.

Linka bude instalována do nově budovaného skladovacího objektu, kde se už od počátku uvažovalo s možným umístěním výrobních linek typu Compact.

„K rozhodnutí o konečném umístění nové výrobní linky do České republiky nás vedla celá řada důvodů, zejména vývoj produktového portfolia a s tím spojená očekávaná komercializace několika technických projektů, které si vyžádají nutnost instalace speciálních dodatečných technologických zařízení,“ uvedl generální ředitel a člen představenstva společnosti Pegas Nonwovens František Řezáč.

Pegas Nonwovens vyplatí dividendu 1,25 eura

Představenstvo firmy rovněž rozhodlo o založení dceřiné společnosti a zahájení jednání o koupi pozemku pro potenciální výstavbu výrobního závodu v Jihoafrické republice. „Spolu se založením společnosti začínáme podnikat kroky, které povedou ke koupi určeného pozemku, a očekáváme, že formálně bude celý proces koupě pozemku dokončen v průběhu následujících několika měsíců,“ dodal Řezáč.

Znojemskému výrobci netkaných textilií klesl v letošním prvním čtvrtletí čistý zisk meziročně o 97 procent na 0,5 milionu eur. ​​​​​​Provozní zisk EBITDA se snížil o 8,1 procenta na 11,6 milionu eur. Výnosy klesly o devět procent na 55,1 milionu eur.

Pegas Nonwovens je součástí mezinárodního holdingu se sídlem v Lucembursku a zaměstnává 570 lidí. Vyrábí netkané textilie na bázi polypropylenu a polyetylenu, které se využívají nejen pro hygienu, ale i ve stavebnictví, zemědělství či zdravotnictví. Firma je veřejně obchodovaná na burzách v Praze a ve Varšavě. Mimo ČR působí také v Egyptě.

Newsletter