PepsiCo po nájezdu dravce zvedla zisk i celoroční výhled

Globální nápojový gigant PepsiCo za třetí čtvrtletí roku dodal čísla nad očekáváním trhů a nadto zvedl celoroční očekávání své ziskovosti. Firmu k úsporám a lepšího hospodaření dotlačil i atak aktivistického investora Nelsona Peltze a jeho skupiny Trian Fund Management.

PepsiCo zvedla ve čtvrtletí čistý zisk o 5 procent na dvě miliardy dolarů či 1,32 dolaru na akcii v porovnání s 1,91 miliardy dolarů či 1,23 USD/akcie před rokem. O jednorázové vlivy očištěný zisk na akcii dosáhl 1,36 dolaru a předčil konsensus analytiků dle Bloomberg na úrovni 1,29 USD/akcie. O 3 procenta dle firmy zisku pomohla cenová politika, zvýšení dodejních cen produktů PepsiCo.

Generální ředitel firmy Indra Nooniy se vydal cestou úspor nákladů poté, co do firmy pronikl Nelson Peltz a žádal rozdělení firmy na samostatné části nápojů a zbytku. Vedení firmy to odmítlo s tím, že stávající struktura firmy je ve prospěch akcionářů.

PepsiCo nově očekává pro letošek 9% nárůst zisku na akcii při neměnných měnových kurzech z dříve oznámených 8 procent. Akcie v premarketu amerického obchodování rostou o bezmála dvě procenta, včera titul posílil o 0,9 procenta.

Newsletter