Philip Morris zvýšil ve čtvrtletí tržby o desetinu na 2,5 miliardy Kč

AKTUALIZOVÁNO – Kutnohorskému výrobci tabáku Philip Morris ČR vzrostly v letošním prvním čtvrtletí konsolidované tržby bez spotřební daně a DPH o 9,3 procenta na 2,5 miliardy. Za nárůstem je zejména příznivý vývoje objemu prodejů v ČR a na Slovensku a také vyšší tržby z výrobních služeb. Při vyloučení vlivu měnového kurzu se konsolidované tržby bez spotřební daně a DPH v porovnání s předchozím rokem zvýšily o 9,8 procenta.

Tržby v tuzemsku bez spotřební daně a DPH se zvýšily meziročně o 7,5 procenta na 1,3 miliardy Kč, především vlivem příznivého vývoje objemu prodejů.

Celkový trh cigaret v České republice vzrostl meziročně o odhadovaných 7,2 procenta na 4,5 miliardy kusů cigaret, a to především v důsledku příznivého vlivu odhadovaného pohybu zásob obchodních partnerů spolu s odhadovaným příznivým dopadem přestupného roku.

Podle Miroslava Frayera z Komerční banky jsou dnešní výsledky uspokojivé. Nadále pokračují trendy z předchozích čtvrtletí, kdy se snižuje tržní podíl společnosti v ČR a naopak roste na Slovensku. „Výsledky hodnotíme pozitivně, cena akcií by mohla růst,“ dodal Frayer.

V představenstvu Philip Morris končí Tövisi, střídá ho Árpád Könye

Podle maloobchodního průzkumu agentury Nielsen Company (Europe) Sárl poklesl tržní podíl u cigaret společnosti Philip Morris ČR ve čtvrtletí meziročně o 1,3 procentního bodu na 45,5 procenta. Důvodem byl pokračující pokles tržního podílu místních značek, který byl částečně kompenzován vyšším podílem značek L&M a Philip Morris.

Objem domácího odbytu společnosti Philip Morris ČR se zvýšil o 7,3 procenta na dvě miliardy kusů zejména z důvodu růstu celkového trhu cigaret a jemně řezaného tabáku, což bylo částečně eliminováno nižším tržním podílem u cigaret.

Tržby společnosti Philip Morris Slovakia bez spotřební daně a DPH se v místní měně zvýšily o 8,8 procenta na 22,8 milionů eur. Za zvýšením byl příznivý vývoj objemu prodejů a míry zastoupení jednotlivých značek v prodejích. Celkový trh cigaret na Slovensku vzrostl o odhadovaných 1,9 procenta na 1,5 miliardy kusů.

Společnost vyplatí za loňský rok hrubou dividendu 920 korun. To je o 40 Kč více než za předchozí rok.

Philip Morris ČR je předním výrobcem a prodejcem tabákových výrobků v Česku. Zaměstnává přibližně 1100 lidí v celé ČR.

Prosíme o Váš názor! Spustili jsme pro Vás portál Roklen24.cz v novém designu, s novým obsahemJak se Vám líbí? Odpovězte nám na několik otázek! Děkujeme! –CHCI ODPOVĚDĚT

Newsletter