Pivovary Lobkowicz s Radilem ovládnou také další investoři

Pivovarnická skupina Pivovary Lobkowicz Group oznámila, že podle jejích informací bylo vypořádání koupě 79,4% podílu v PLG odloženo o dva týdny. Důvodem jsou stale probíhající jednání o financování transakce s několika finančními investory, kteří do skupiny pravděpodobně majetkově vstoupí spolu s generálním ředitelem PLG Zdeňkem Radilem.

Dosavadní majoritní vlastníci, Palace Capital a GO Solar, se Zdeňkem Radilem podepsali smlouvu o převodu 79,4 procenta v PLG za celkem 1,9 miliardy korun. Prodej byl ale podmíněn splacením celé kupní ceny do konce srpna. Nyní se právě tento termín posunul.

Šéf Pivovarů Lobkowicz ovládne firmu a vyplatí investory

PLG v prvním pololetí letošního roku zvýšila tržby meziročně o 0,4 procenta nad 580 milionů korun. Samotné tržby z prodeje piva meziročně vzrostly o 0,2 procenta na 552,1 milionu Kč. Skupina vykázala čistý zisk 30 milionů korun, loni to za stejné období byla ztráta 26 milionů korun. Pivovarům se podařilo posílit prodej na domácím trhu a mírně vzrostla i produkce piva. Zisk před úroky, daněmi a odpisy, tedy EBITDA, stoupl v letošním prvním pololetí o 3,5 procenta na 117,3 milionů korun. Provozní zisk EBIT dosáhl 40 milionů korun, v meziročním srovnání více o 38 procent.

Pivovary Lobkowicz: Rekordní marže. Skvělé třetí čtvrtletí?

Pivovary Lobkowicz patří mezi pětici největších pivovarnických společností na českém trhu. Do skupiny PLG patří pivovary Černá Hora, Protivín, Uherský Brod, Jihlava, Klášter, Vysoký Chlumec a také Rychtář, kde skupina koncem loňského roku navýšila svůj podíl ze 70 na 100 procent.

Tip: To nejlepší z Roklenu – Zaregistrujte si zasílání RoklenLetteru zde

Newsletter