Plameny Samsungu uhašeny. Výroba Galaxy Note 7 končí

AKTUALIZOVÁNO – Jihokorejská společnost Samsung Electronics dnes oznámila, že ukončuje výrobu problematických chytrých telefonů Galaxy Note 7. Uvedla to agentura Bloomberg. Tento smarthpone je nyní hlavním problémem jihokorejské firmy. Měl přitom konkurovat nejnovějšímu iPhonu.

„Vzhledem k tomu, že bezpečnost našich zákazníků je naší nejvyšší prioritou, rozhodli jsme se zastavit prodej a výrobu Galaxy Note 7,“ uvedla v prohlášení firma Samsung.

Akcie Samsungu dnes na burze v Soulu oslabily o osm procent a tržní kapitalizace firmy se tak snížila o 18,8 miliardy USD.

Společnost Samsung se rozhodla přerušit také výměnu dříve prodaných telefonů Galaxy Note 7 za opravenou verzi. „Spolupracujeme s příslušnými úřady na prošetření nově hlášených případů zahrnujících Galaxy Note 7,“ oznámila firma.

„Samsung musí jednat rychle a chránit image své značky,“ uvedl Mark Newman, analytik společnosti Sanford C. Bernstein v Hongkongu.

Provozní zisk Samsungu stoupl o šest procent

Podle analytiků ztráty Samsungu přinesou zisky konkurenčnímu Applu, jehož akcie včera uzavřely se ziskem 1,74 procenta v naději, že firma získá zákazníky jihokorejské firmy. „Většina z nich přejde k právě Applu. Jsou to prémioví zákazníci, kteří preferují prémiovou značku,“ uvedl Neil Shah z Counterpoint Research. Podle něj tak prodeje telefonů Samsung v roce 2017 zřejmě klesnou.

Samsung uvedl smartphone Galaxy Note 7 na trh v srpnu. Byl dobře přijat kritiky a jeho prvním problémem byl jeho nedostatek kvůli vysokým předběžným objednávkám. Poté se na sociálních sítích začaly objevovat obrázky ohořelých telefonů. To byl první náznak toho, že je s přístrojem něco v nepořádku.

Newsletter