Pokračování podzimní tradice: Apple uvede nový iPhone v září

Technologický gigant s jablkem ve znaku oznámil, že 9. září uspořádá tiskovou konferenci. Nabízí se, a zdroje Bloomberg tuto domněnku potvrzují, že akce je konečně příležitostí pro uvedení nové verze chytrého telefonu na trh.

iPhone 6 by měl lépe držet krok s „nikdy nespící“ konkurencí, v čele s jihokorejským Samsungem, díky většímu displeji, který má být pokrytý safírovým sklem. To nahradí jako povrch doposud využívané sklo „Gorilla Glass“. Zásadní změna co do materiálu má přinést především výrazně větší odolnost vůči poškrábání či rozbití přístroje.

Safírový displej a větší baterie aneb nový iPhone z doslechu

Galerie: Unikly další fotky nového iPhone 6

Nový ultratenký iPhone s větším displejem šel údajně do výroby v červenci a půjde o dosud nejmasovější výrobu chytrého telefonu Apple. Mezi dodavateli Applu jsou čínská Hon Hai Precision Industry nebo taiwanská Pegatron, podle WSJ mají dodavatelé do konce roku vyrobit až 80 milionů kusů nových smartphonů, část s 4,7palcovým displejem a část s větším displejem o úhlopříčce 5,5 palce. Zájem o nový iPhone 6 je již nyní podle průzkumů enormní a jen do konce roku by se ho mohly prodat desítky milionů kusů. Není zatím oficiálně známá podoba telefonu ani jeho cena.

Samotný Apple se ale již připravuje na zatím nejsilnější zahájení prodeje chytrého telefonu. Ve třetím čtvrtletí fiskálního roku prodej iPhonů meziročně vzrostl o bezmála 13 %.

Apple – iPhone šel lépe na odbyt, zisk nad odhady, tržby mírně slabší

Větší iPhone má být na pultech od září. Čínští dodavatelé se mobilizují

Newsletter