Porsche připravuje nové sportovní Cayenne Coupe, konkurenci BMW X6

Automobilka Porsche bude rozšiřovat svou modelovou řadu kategori SUV o nový model Cayenne Coupe. Tím by měla konkurovat dosud silnějším hráčům v kategorii stylových sportovně-užitkových vozů jako jsou BMW X6 druhé generace, Mercedes-Benz MLC či Range Rover Sport. Zprávu přinesl portál Marketwatch s odvoláním na německé zdroje z automobilky.

Vývoj Cayenne Coupe je nyní ve fázi koncepce, mělo by jít o sportovní alternativu k standardnímu modelu Cayenne. Na trh by měla novinka patřící již do třetí generace tohoto vozu přijít v roce 2018. Automobil by měl být nabízen v širokém rozsahu motorizací, od benzínových, přes naftové motory až po hybridy. Sportovní Cayenne bude postaven na univerzální platformě Volkswagenu MLB, kterou využívají i další koncernové vozy, jako jsou Volkswagen Touareg, Audi Q7 a nové Q8, Bentley Falcon či Lamborgini Urus.

Ceny Cayenne Coupe by měly být o 15 až 20 procent vyšší než u standardního Cayenne, základní cena by tak mohla vycházet na 58 tisíc dolarů (cca 1,8 mil. Kč) v motorizaci 3,0 V6. Sportovní vlastnosti modelu mají být testovány na závodním okruhu Nürburgringu.

Cena akcií Porsche dnes na burze ve Frankfurtu roste o 0,7 % na 79,59 EUR, akcie Volkswagen posilují o 0,56 % na 186,4 EUR a akcie automobilky BMW přidávají 0,66 % na 89,8 EUR. Všechny tři automobilky za posledních 12 měsíců posílily shodně o 21 %.

Newsletter