PPF vykoupila další necelé procento akcií O2

Investiční skupina PPF z pozice většinového akcionáře operátora O2 od jeho minoritních akcionářů odkoupila méně než jedno další procento všech vydaných akcií O2. Přesný údaj zveřejní po vypořádání 27. února. PPF to dnes oznámila v tiskové zprávě, odkoupit mohla nejvýše právě jedno procento.

PPF na začátku prosince nabídla drobným akcionářům O2 z řad fyzických osob, že od nich odkoupí po nejvýše 200 kusech cenných papírů za 277,15 Kč za kus. Cena vychází z povinné nabídky odkupu z poloviny loňského roku, která byla snížena o vyplacenou dividendu 18 Kč za cenný papír. Dnes cena akcií O2 na pražské burze stoupla ke 229 korunám za kus.

Tomáš Budník: Miliardy pro PPF nesou O2 budoucnost

Protože nešlo o standardní veřejnou nabídku odkupu pro všechny akcionáře, ale podmíněnou držením k určitému datu, mohla PPF tímto způsobem vykoupit maximálně jedno procento akcií. PPF nabídkou cílila především na akcionáře, kteří akcie získali v rámci kuponové privatizace. Týkala se přibližně 40.000 drobných akcionářů. Ti mohli v rámci kuponové privatizace v 90. letech získat zhruba 100 současných akcií O2.

Skupina Petra Kellnera získala majoritní podíl v O2 od španělské Telefóniky na začátku loňského roku. Cena za transakci byla 63,6 miliardy korun. Nyní PPF vlastní přes 83 procent akcií operátora.

PPF nemohla vykoupit čtvrtinu akcií O2 kvůli chybám

PPF podniká v bankovnictví, finančních službách, telekomunikacích, pojišťovnictví, nemovitostech, těžbě nerostů, zemědělství, maloobchodních službách či biotechnologiích. Skupina působí v Evropě, Rusku, Asii a USA a vlastní aktiva přesahující 24 miliardy eur.

Newsletter