Práce snů českého studenta? Google, ČNB či ministerstvo

Čeští studenti ekonomických oborů by nejraději pracovali pro společnost Google. Následuje Česká národní banka a mladoboleslavská Škoda Auto. Ukázal to třetí ročník průzkumu „Czech Republic’s Most Attractive Employers 2016“.

Do první desítky nejžádanějších firem studentů, kteří studují ekonomické obory, se dostaly také dvě ministerstva. Sedmá příčka patří ministerstvu zahraničních věcí a desátá ministerstvu financí. Čtvrté místo patří L‘Oréal Group, páté Českému aeroholdingu, osmou příčku by obsadil Red Bull a devátou Microsoft.

Studenti technických oborů oborů nejvíce lákají Škoda Auto, Siemens a Honeywell. Pro studenty právnických oborů patří první místo soudům, druhé státním zastupitelstvím a třetí ministerstvu spravedlnosti. Studenti IT by nejraději pracovali pro Google, Microsoft a IBM a studenti přírodních věd pak pro Akademii věd ČR, Zentivu a Google.

Revoluce ve školních lavicích. Titul netáhne, v kurzu je řemeslo

Studenti si vybírají svého budoucího zaměstnavatele i s ohledem na pracovní prostředí a na tzv. work-life balance. „České firmy tuzemští studenti obecně spojují s přátelským prostředím, proto mají takový úspěch. Pro mladé klesá význam platu a více se soustřeďují na rovnováhu mezi prací a volným časem,“ uvedl Tomáš Rašner, Country Manager společnosti Universum v České republice.

Do třetího ročníku průzkumu, který zveřejnila společnost Universum ve spolupráci se Studenta Media, se zapojilo 14 462 studentů z více než 63 univerzit a vysokých škol v České republice a 4 040 mladých a seniorních profesionálů. Cílem průzkumu je zjistit kariérní preference a očekávání mladých talentů v České republice, aby jim univerzity i zaměstnavatelé mohli lépe porozumět. 

Evropské MBA: Jak si vybrat?

Newsletter