Prahu podpořil ČEZ i Erste. V pondělí zrychlí vypořádání

Český trh uzavřel se ziskem 0,26 %, tažen vzhůru akciemi ČEZ a ERSTE, ale zaostal za výkonností okolních trhů. Polský WIG20 přidává aktuálně 0,4 %, maďarský BUX dokonce rovné procento.

Český trh jen mírně zareagoval na skvělá čísla o americké nezaměstnanosti, která se dostala na nejnižší úroveň od roku 2008. Naopak, například akcie Komerční banky oslabily kvůli prodejním objednávkám a pokračujícímu vybírání zisků. Tento titul šel naprosto proti tomuto sektoru jak v západní tak i východní Evropě, kde bankovní sektor posiloval o více než 1,5 %.

Akcie ČEZ se celý den obchodovaly pouze s mírnými změnami, ale závěrečný nákupní apetit pomohl této akcii nakonec přidat 1,1 %. ERSTE, která včera opět otestovala podpůrnou úroveň 490 korun, se vyšvihla o 1,23 % a celkově pomohla indexu uzavřít v pozitivním teritoriu.

Na dnešní den jsme zaregistrovali vcelku slušný objem v akciích Philip Morris ČR, který opět narážel na odpor zahraničního prodejce na úrovni 10.200 korun za kus.

Od pondělí dochází na českém trhu ke změně vypořádacího cyklu, nově se obchody na PSE budou vypořádávat v režimu T+2 namísto současného T+3, tedy rychleji.

Newsletter