AFI EUROPE má smlouvu na pronájem prostor v komplexu AFI Vokovice

Developer AFI EUROPE podepsal více než 7letou nájemní smlouvu se společností EYELEVEL na  pronájem zhruba 6000 metrů čtverečních kancelářských a komerčních ploch v administrativním komplexu AFI Vokovice v Praze 6 na Evropské třídě. Kromě kanceláří ve třech nejvyšších podlažích budovy A, si EYELEVEL bude pronajímat také obchodní plochy na 1. NP budovy, sklady a podzemní parkovací stání.

Česká firma se zaměřením na design a realizaci značkových prodejen, která se velmi brzy proměnila v úspěšnou globální společnost, do AFI Vokovice přestěhuje celou svou centrálu z Nupak u Prahy. V AFI Vokovice získá nové sídlo u dopravního uzlu Veleslavín, kde se kříží trasy autobusů, tramvají, vlaků a metra; navíc deset minut jízdy od mezinárodního letiště. Projekt AFI Vokovice je momentálně pronajat z více než 60 %. Dalším novým nájemcem je společnost STIBO MEDIA, která si pronajala 500 m2. Do konce roku 2017, tedy cca půl roku před svým kompletním dokončením, se očekává obsazenost kolem 80 %.

„EYELEVEL je původně česká firma, která se díky vlastnímu úsilí stala nadnárodní společností se čtyřmi sty zaměstnanci po celém světě. Má jasné plány a představy o své budoucnosti, a proto si velmi vážíme důvěry, kterou v nás její vedení vložilo. Je zřejmé, že na projektu AFI Vokovice oceňují jak lokalitu, viditelnost budovy a její skvělou dopravní dostupnost, tak i kvalitu stavebního řešení fit-outů, které pro ně připravujeme na míru. Důležitou roli v jejich rozhodování sehrála i zelená certifikace, kterou předpokládáme v nejvyšším stupni LEED Platinum,“ říká Doron Klein, ředitel AFI EUROPE Czech Republic.

EYELEVEL je mezinárodní společnost, která spolupracuje s renomovanými světovými značkami, jako jsou Nike, Adidas, Vans, The North Face, Calvin Klein a další. Navrhuje, vyrábí a zařizuje značkové prodejny, ve kterých kombinuje originální design s moderními a unikátními technologiemi. Realizaci svých konceptů jí svěřují přední celosvětové firmy, takže obchody navržené a vybavené českým EYELEVELEM lze najít na každém kontinentu.

Administrativní komplex AFI Vokovice tvoří dvě budovy, jedna o šesti a druhá o osmi nadzemních podlažích, které dohromady nabízejí téměř 14 000 m2 pronajímatelných ploch. Projekt aspirující na zelenou certifikaci LEED Platinum pochází z dílny studia DAM architekti. K jeho vysokému ratingu přispívá výborná dostupnost různými dopravními prostředky, zázemí pro cyklisty, minimalizace světelného znečištění, zelené střechy a parkové úpravy v jeho okolí. Parkování je řešeno pomocí podzemních garáží s kapacitou 285 parkovacích míst. Součástí jsou také skladové plochy a 1 400 m2 pro maloobchodní jednotky. Kolaudace stavby je plánována v létě 2018.

AFI EUROPE Czech Republic, dceřiná společnost skupiny Africa Israel Investments, je předním mezinárodním investorem a developerem v oblasti komerčních a bytových nemovitostí se zaměřením na realitní trhy střední a východní Evropy. AFI EUROPE Czech Republic působí v České republice od roku 1997, kde dokončila celou řadu úspěšných projektů: nákupní centra Palác Flora a AFI Palác Pardubice, rezidenční komplexy Korunní Dvůr, Tulipa Rokytka a Tulipa Modřanská rokle nebo logistický park D8 European Park. Na poli kancelářských nemovitostí AFI EUROPE Czech Republic dokončila tři fáze administrativního centra Classic 7 Business Park a v současné době realizuje projekty Butterfly v Praze 8 – Karlíně a AFI Vokovice v Praze 6 – Veleslavíně. Zároveň je ve výstavbě i rezidenční projekt Tulipa Třebešín v Praze 3 a multifunkční projekt AFI CITY v Praze 9 u stanice metra Kolbenova, který zahrnuje rezidenční, administrativní a obchodní plochy.

Newsletter