AGC Automotive loni vyrobil 32 milionu kusů autoskel, nejvíce v historii

Největší evropský závod na výrobu autoskel, chudeřická AGC Automotive Czech loni vyrobila 32 milionů kusů autoskel. Jde o historicky nejvyšší počet autoskel vyrobených v závodě s více než 95 letou tradicí. Oproti roku 2015 to představuje nárůst o 3,8 procenta. Celá skupina AGC Automotive Europe, do které český závod patří, vloni zvýšila prodeje o 5,8 procenta. Za posledních pět let se výroba v závodě v Chudeřicích na Teplicku, který je součástí sklářské skupiny AGC, zvýšila o více než polovinu.

„V roce 2016 jsme opět posunuli historickou hranici v počtu vyrobených autoskel. Je to především díky zahájení výroby pro několik důležitých nových projektů, ve kterých důležitou roli sehrál také náš vlastní vývoj. Šlo například o zahájení dodávek pro nové modely legendárního vozidla Mini Cooper, nové modely Volvo či Alfa Romeo. Ke konci roku jsme pak dokončili projekt a začali dodávat čelní skla pro dlouho očekávaný model Škoda Kodiaq. Díky těmto i dalším dodávkám jsme loni ještě posílili pozici důležitého dodavatele skel pro automobilový průmysl nejen v Česku, ale celé Evropě,“ uvedl generální ředitel AGC Automotive Czech Luděk Steklý.

AGC Automotive Czech loni proinvestovala zhruba 160 milionů korun. Zhruba třetina sumy směřovala na rozvoj nových technologií v oblasti enkapsulačních obstřiků skel a ohýbacích technologií bočních kalených skel. „Loni jsme zahájili několik desítek nových projektů na výrobu nových typů autoskel pro evropské automobilky,“ doplnil Luděk Steklý.

AGC Automotive Czech v Chudeřicích je největším závodem na výrobu autoskel skupiny AGC a jedním z největších a nejkomplexnějších v Evropě. Zaměstnává na 2700 lidí. Skupina AGC je největším světovým výrobcem plochého skla. Do tří let se chce dvojka na trhu stát největším výrobcem autoskel v Evropě.

Skupina AGC dodává automobilová skla pro všechny největší světové automobilky, jako jsou jednotlivé značky koncernů Volkswagen, Mercedes, BMW, Škoda, GM, FORD, Renault, Toyota, Peugeot, Citroën, Suzuki, Fiat a další.

Newsletter