Akcie na pražské burze v týdnu posílily o 3,2 pct na 928 bodů

Akcie na pražské burze v uplynulém týdnu opět posílily, od minulého pátku index PX stoupl o 3,2 procenta na 928,3 bodu. Největší růst zaznamenaly akcie O2 CR, nejhůře se naopak vedlo cenným papírům sázkové kanceláře Fortuna, vyplývá z výsledků burzy. Předchozí týden akcie stouply o 1,5 procenta.

Nejvíce klesající akcií týdne byla Fortuna, která přišla o tři procenta na 89,2 Kč. Fortuna oznámila, že bude sponzorovat český fotbal. Tato smlouva bude znamenat významné zatížení na straně nákladů. Investoři to vnímají obezřetně s ohledem na nejistý přínos.

Naopak nejvíce rostoucí akcií týdne byla O2 CR, která přidala 7,6 procenta na 235 Kč. Investoři vyhlížejí výsledky, které budou zveřejněny příští úterý. Současně se podle Vaníčka spekuluje o rebalancování indexů MSCI, které výrazně ovlivňuje rozkolísanost akcií.

I v příštím týdnu se trh opětovně zaměří na výsledkovou sezonu. Půjde o jeden z nejživějších týdnů, co se objemu zveřejňovaných výsledků týče. Prozatím jsou zveřejnění kvartálních čísel firem pro trh pozitivní vzpruhou.

Newsletter