Akcie na pražské burze v týdnu stouply o 0,8 procenta na 901 bodů

Akcie na pražské burze v uplynulém týdnu posílily, od minulého pátku index PX stoupl o 0,8 procenta na 901 bodů. Největší růst zaznamenaly akcie pojišťovací skupiny VIG, nejhůře se naopak vedlo cenným papírům společnosti ČEZ. Předchozí týden akcie propadly o 3,4 procenta

Nejvíce klesající akcií týdne byl ČEZ, který ztratil 7,4 procenta na 427 Kč. ČEZ zveřejnil lehce slabší čísla za třetí kvartál a snížil výhled hospodaření na celý rok. 

Naopak nejvíce rostoucí akcií týdne byla VIG s růstem o 10,2 procenta na 529,1 Kč. U společnosti se neobjevila kurzotvorná informace, ale na trhu začaly růst výnosy státních dluhopisů. Růst výnosů na dluhopisech je příznivou informací pro pojišťovací sektor, protože příjmy z finančních operací jsou hlavním zdrojem tvorby čistého zisku.

Příští týden bude pro domácí trh zkrácený z důvodu čtvrtečního státního svátku. Investoři se v povolebním týdnu zaměří na vyhodnocení možného vlivu Trumpovy politiky na jednotlivá odvětví a na makroekonomická data. V podstatě se vše vrátí k běžnému průběhu. 

Newsletter