Akcionáři ČS schválili výplatu dividendy 84,20 Kč na akcii

Akcionáři České spořitelny dnes na valné hromadě schválili výplatu hrubé dividendy 84,20 Kč na akcii. Celkově bude na dividendách vyplaceno 12,8 miliardy Kč. ČS o tom dnes informovala ČTK. V roce 2015 činila dividenda 75 Kč na akcii, celkem firma vyplatila 11,4 miliardy Kč.

Dividendu dostane akcionář, který akcie vlastnil ke dnešnímu dni. Zbytek zisku, který nebude vyplacen na dividendách, navrhlo představenstvo použít pro výplatu distribuce z vedlejšího kapitálu (0,7 miliardy Kč) a navýšení vlastního kapitálu (formou nerozděleného zisku).

České spořitelně klesl loni čistý zisk meziročně o 5,2 procenta na 14,3 miliardy korun. Důvodem byly klesající provozní výnosy a mírný růst provozních nákladů. ČS je největší tuzemskou bankou podle počtu klientů. Akcie mateřské společnosti Erste Group se obchodují na pražské burze.

Novým členem dozorčí rady byl dnes zvolen Petr Brávek a opětovně byli zvoleni Stefan Doerfler a Maximilian Hardegg. Novým členem výboru pro audit byl zvolen Pavel Závitkovský. Externím auditorem pro rok 2016 zůstává společnost Ernst & Young Audit.

Newsletter