Americké akcie posílily díky energetickým firmám a bankám

Americké akcie dnes mírně posílily. Energetické firmy těžily z vyšších cen ropy, vzhůru zamířily rovněž bankovní společnosti. Akciový trh tak oživil po propadu v závěru středečního obchodování, za kterým stály obavy ze změny přístupu americké centrální banky (Fed) k investicím do dluhopisů.

Dow Jonesův index, který zahrnuje akcie třiceti předních amerických podniků, si dnes připsal 0,07 procenta a uzavřel na 20.662,95 bodu. Širší index S&P 500 stoupl o 0,19 procenta na 2357,49 bodu a index technologického trhu Nasdaq Composite se zvýšil o 0,25 procenta na 5878,95 bodu.

Akcie největší veřejně obchodované ropné společnosti světa Exxon Mobil posílily o 0,6 procenta, podobný přírůstek zaznamenal také konkurent Chevron. Ceny ropy dnes stouply o více než procento, vykázaly tak již čtvrtý den růstu za sebou.

Na devizovém trhu dolar posiloval, jeho růst však omezila nejistota investorů před setkáním amerického prezidenta Donalda Trumpa s jeho čínským protějškem Si Ťin-pchingem a před zveřejněním zprávy o březnovém vývoji trhu práce ve Spojených státech.

Euro v závěru obchodování v New Yorku vykazovalo vůči dolaru pokles o 0,2 procenta na 1,0646 USD. Během dne přitom sestoupilo až na třítýdenní minimum 1,0629 USD. Prezident Evropské centrální banky (ECB) Mario Draghi dnes zopakoval, že ekonomika eurozóny stále potřebuje podporu ve formě uvolněné měnové politiky.

Newsletter