Americké i evropské výnosy klesají. U obou se projevily komentáře představitelů Fedu a ECB, přičemž ve druhém případě slovní intervence přichází už od minulého týdne. Aniž by euro výrazněji sílilo proti dolaru, měny regionu společně sílí. Koruna prolomila 26,15 za euro.

Analytička Roklen: KB by měla udržet stabilní dividendu

„Výsledky hodnotíme spíše neutrálně, banka potvrdila schopnost udržet stabilní tržby i navzdory nízkým úrokovým sazbám, především díky narůstající úvěrové aktivitě (úvěry vzrostly v 2. čtvrtletí meziročně o 5,6 %). Provozní náklady by se bez zaúčtování příspěvku do resolučního fondu také pohybovaly na úrovních v souladu s očekáváním. Velkým překvapením tak zůstávají rekordně nízké náklady na riziko, které oproti našim odhadům ve výši 123 mil. Kč či odhadům trhu na úrovni 141 mil. Kč dosáhly pouhých 9 mil. Kč. Pokud bychom tak výsledky očistili o jednorázové zaúčtování příspěvku do resolučního fondu, čistý zisk by činil 3,5 miliardy Kč, tedy o zhruba 100 milionů vyšší než naše očekávání,“ komentuje výsledky analytička skupiny Roklen Lenka Dvořáková Švejdová.

„Výsledky za 1. pololetí indikují celoroční zisk na akcii ve výši 352 Kč, což potvrzuje naše očekávání, že by banka měla udržet stabilní dividendu ve výši 320 Kč na akcii (pokud udrží stejný výplatní poměr jako při poslední výplatě dividendy ve výši 91 %). Vzhledem k současným cenám akcie nečekáme výraznější reakci trhu,“ dodává analytička.

Komerční banka ve 2Q: nižší zisk, ale jeden příjemný rekord

Newsletter