Euro reaguje na komenty z ECB o možném snížení tempa nákupů aktiv v rámci pandemického programu už v červnu. Nehledě na komentář z ECB, ve zbytku dne vidíme rizika směrem k silnějšímu dolaru. Důvodem data za amerického trhu práce, u nichž trh čeká vytvoření cca 900 tis. pracovních míst. Překonání konsensu je rizikem vyšších US výnosů a silnějšího dolaru.

Aukční síň eBay prodala divizi pro služby maloobchodníkům

Internetová aukční síň eBay prodala svou divizi Enterprise, která poskytuje služby distribučním společnostem a firmám. Za 925 milionů dolarů (23 miliard Kč) ji koupilo konsorcium firem v čele s investiční skupinou Permira. Firma eBay to oznámila souběžně s hospodářskými výsledky za druhé čtvrtletí. Společnosti, která se chystá vyčlenit svou další divizi PayPal, se v něm podařilo vytvořit zisk, který překonal odhady. Akcie eBay přidávaly během dnešního dne více než pět procent.

Divize Enterprise vyvíjí internetové stránky pro prodej on-line. Mezi jejími klienty, kteří se rekrutují mimo jiné z řad kamenných obchodů, je například nábytkářský obr IKEA.

EBay o možnosti prodeje této divize informovala již v lednu. Firma v souvislosti s touto transakcí zaúčtovala odpisy zhruba ve výši 786 milionů dolarů. Bez zahrnutí mimořádný položek eBay v uplynulém čtvrtletí vydělala 76 centů na akcii. Analytici v anketě agentury Reuters v průměru očekávali výsledek jenom 72 centů.

EBay se zároveň chystá vyčlenit svou divizi elektronických plateb PayPal do samostatné firmy. Stát by se tak mělo již tento pátek. Od pondělí se s akciemi PayPal začne obchodovat na burze Nasdaq. Nová společnost by podle některých analytiků mohla mít hodnotu kolem 40 miliard dolarů.

Pokud jde o vyhlídky eBay coby samostatné firmy, jsou analytici podle agentury Reuters optimističtí. „Ebay neporoste tak rychle jako PayPal, je to ale velmi výdělečný byznys, který vytváří obrovské částky peněz,“ řekl Reuters analytik společnosti Wedbush Securities Gil Luria.

 

Newsletter