Britský princ Harry viní média, že pronásledují jeho novou lásku

Britský princ Harry dnes obvinil média z pronásledování a rasově motivovaných urážek na adresu jeho nové přítelkyně Meghan Markleové. Zároveň poprvé oficiálně potvrdil svůj vztah s touto pětatřicetiletou americkou herečkou, o kterém média dlouho spekulovala.

Princ Harry v nezvykle přímém prohlášení uvedl, že má obavy o bezpečnost své přítelkyně, napsala agentura AP. Harryho kancelář napsala, že dvaatřicetiletý princ sice chápe zvědavost ohledně jeho soukromého života, ale že média v tomto případě překročila příslušné meze. Současně vyjádřil naději, že si novináři nyní „dají pauzu“.

„Princ Harry se obává o bezpečnost Meghan Markleové a velmi ho mrzí, že ji nedokázal ochránit,“ uvádí se v prohlášení Kensingtonského paláce. „Není fér, že po několika měsících vztahu je Meghan Markleová vystavena takové bouři,“ dodává se v komuniké.

Podle paláce je pronásledování zcela veřejné, ať už jde o „pošpiňování (Markleové) na titulní straně celostátních novin, rasové podtóny komentářů či neskrývaný sexismus a rasismus v internetových článcích“.

Markleová se narodila v kalifornském Los Angeles, její matka je tmavé pleti. Jako herečka je Markleová známá především z právnického seriálu Suits (Kravaťáci), kde hraje atraktivní asistentku Rachel Zaneovou.

Newsletter