Budník: PPF nebude žádat stažení akcií O2 z burzy

Skupina PPF z pozice většinového akcionáře nijak nezasahuje do řízení společnosti O2 a nebude navyšovat podíl ani usilovat o stažení akcií O2 z burzy. Uvedl to šéf firmy Tomáš Budník v rozhovoru pro deník MF Dnes. Zároveň připustil, že je možné, že bude svůj podíl naopak snižovat.

Dle Budníka bude O2 generovat poměrně velké množství peněz, které umožní dělat velké akvizice. Mezi nejaktuálnější nyní patří v souvislosti se zřízením dceřiné společnosti na Slovensku například datové centrum nebo cloud provider. Strategií firmy je nebýt jen mobilní operátor, ale působit i v jiných oblastech jako jsou elektronická evidence tržeb pro firmy, mýtný systém, televizní kanály nebo pojištění.

„CEO představil dlouhodobou strategii firmy, ale nemluvil o konkrétních číslech. Rovněž nic nepadlo k dividendové politice firmy. Ta s největší pravděpodobností v souvislosti s novými akvizicemi a strategií firmy nebude tak štědrá jako v minulých letech. Doporučení pro akcie společnosti nadále držíme v revizi a to minimálně do té doby, než budeme mít k dispozici historické finanční výkazy,“ komentovali analytici Komerční banky.

Newsletter