Bulhaři už zase pokutují ČEZ: Zneužíváte dominanci

(Aktualizováno 16:53) Bulharský antimonopolní úřad vyměřil tamní divizi české elektrárenské společnosti ČEZ pokutu 1,25 milionu leva (17,5 milionu Kč) za zneužívání dominantní pozice na trhu. Oznámil to dnes úřad. ČEZ podle něj odkládal podpis dohody o koupi zařízení potřebného k připojení bulharského investora k síti. 

„Bulharská distribuční společnost ČEZ se proti rozhodnutí antimonopolního úřadu v Bulharsku odvolá k nejvyššímu správnímu soudu vzhledem k tomu, že postupuje zcela dle platné legislativy i konkrétní smlouvy na odkup trafostanic. Výše investic do infrastruktury se odvíjí od výše uznaných nákladů bulharským regulačním úřadem a ty byly v posledních dvou letech nulové, je tedy logické, že se snížilo i tempo výkupu trafostanic,“ řekla dnes ČTK Půlpánová. Dodala, že na bezpečnost dodávek nemá počínání ČEZ absolutně žádný vliv. 

Bulharské úřady již dříve obvinily ČEZ a další distributory elektřiny Energo-Pro a EVN ze zneužívání pozice na trhu a zahájily roky k odebrání jejich licencí. 

Newsletter