Evropské PMI indexy průmyslu a služeb klesly, dokonce více než trh očekával. Euro je i přesto v zisku, což je dáno především oslabujícím dolarem. Risk-on nálada na trzích podporuje rizikové měny, včetně koruny. Kurz zpevnil pod 25,35 za euro.

Bývalý redaktor MfD: Žádný živý spis jsem Babišovi nepředal

Na facebookovém profilu bývalého redaktora Mladé fronty Dnes (MfD) Marka Přibila se dnes objevilo vyjádření, že žádný živý spis ministrovi financí a předsedovi hnutí ANO Andreji Babišovi nepředal a ani jím nedisponuje. Je to dezinformace, daná naprostým vytržením nahrávek z kontextu a jejich sestříháním, píše na facebooku.

„Zároveň opakuji, že jsem nikdy pro ČSSD nepracoval a pana Babiše nenahrával. Mým zaměstnavatelem byla Mafra a.s. V mém případě jsou nadto tyto nahrávky do značné míry likvidační. A jsem tudíž přesvědčen, že byly namířeny nejenom proti panu Babišovi, ale i mé osobě,“ uvedl Přibil. Dodal, že pracovně ještě jako novinář se především zabýval sociální demokracií, potažmo ministrem vnitra Milanem Chovancem (ČSSD) a resortem vnitra.

Převzetí živého policejního spisu, jak vyplývá z nahrávky, která se v pondělí objevila na twitteru, odmítl dnes i Babiš. Podle nahrávky novinář předává dokumenty, které pocházejí z policejního vyšetřování kauzy Beretta týkající se vynášení informací z trestního spisu. Babiš se dnes na tiskové konferenci důrazně ohradil proti podezření, že spáchal trestný čin. Předseda vlády Bohuslav Sobotka (ČSSD) v pondělním komentáři k nahrávce uvedl, že povinností každého občana, kterému se do ruky dostane živý policejní spis, je obrátit se na policii.

Nahrávka byla zveřejněna na twitterovém účtu Juliuse Šumana, na němž se objevily minulý týden už dvě nahrávky. Na první Babiš mluvil vulgárně o členech vlády včetně Sobotky i o novinářích a na druhé se pak s Přibilem baví o zveřejňování kompromitujících materiálů. Přibil po zveřejnění prvních dvou nahrávek na facebooku potvrdil, že se s Babišem sešel. „S panem Babišem, jehož jsem vnímal jako svého šéfa, jsem se sešel třikrát. Nikdy jsem nikoho nenahrával, natož abych pracoval pro Chovance, jehož jsem úhlavním nepřítelem. A to i v rámci soudních sporů. Více se k této věci nebudu a nehodlám vyjadřovat,“ uvedl minulý týden Přibil.

Newsletter