Celkové tržby T-Mobile loni rostly y/y o 2,2 % na 27 miliard Kč

AKTUALIZOVÁNO – Celkové tržby mobilního operátora T-Mobile loni vzrostly meziročně o téměř 2,2 procenta na 27,1 miliardy korun. Jde o potvrzení návratu k růstu z předchozího roku. Provozní zisk EBITDA klesl o šest procent na 10,4 miliardy korun.

„Rok 2017 pro nás byl velmi náročný a jsem hrdý, že jsme jej jako T-Mobile zakončili mnohem silnější a v lepší kondici než před dvanácti měsíci,“ říká Milan Vašina, generální ředitel T-Mobile Česká republika a Slovak Telekom.

„Daří se nám jak v byznysu, tak i v technologické části. Naši stávající i noví zákazníci oceňují vysokou kvalitu mobilní sítě potvrzenou vítězstvím v respektovaném P3 testu. Zároveň se nám podařilo potvrdit návrat k růstu z roku 2016 a navýšit meziroční tržby o téměř 2,2 procentního bodu,“ dodal Vašina.

Technologie: špičková síť a inovace

T-Mobile zůstává spolehlivým a inovativním mobilním operátorem, který je hybnou silou moderní a konkurenceschopné ekonomiky. Podle aktuálního prestižního testování sítí společností P3 Communications GmbH konaného v ČR v říjnu 2017 dosáhl operátor nejlepších celkových výsledků a získal ocenění Best-In-Test. Kvalita sítě, její kapacita, stabilita a bezpečnost stojí v centru pozornosti T-Mobile. Loni jako první na českém trhu uvedl službu pevného internetu prostřednictvím LTE a začal využívat první radiovou linku 10Gbit/s v ČR, významně zvyšující kapacitu sítě.

LTE síť rychlého mobilního internetu nyní pokrývá 98,8 procenta populace (ve srovnání s 95,81 procenta před 12 měsíci) a další vylepšení jsou zaměřena primárně na zvýšení rychlosti a kapacity. Na konci loňského roku T-Mobile spustil testovací provoz sítě NB-IoT pro „Internet věcí“ a rozšířil tak svoji kompetenci. Společnost je rovněž dva roky technologickým partnerem a integrátorem IoT sítě SIGFOX pokrývající celou Českou republiku.

V roce 2017 investoval T-Mobile do technologií a služeb pro zákazníky téměř čtyři miliardy Kč.

Zákazníci: Silný růst fixních služeb a IPTV

Mobilní trh: K 31. prosinci 2017 využívalo mobilní služby T-Mobile téměř 6,2 milionu zákazníků, přičemž více než 3,8 milionu z nich tvořili zákazníci tarifní a přes 2,3 milionu zákazníků využívalo předplacené služby. Nejpopulárnějšími tarify nové generace byly neomezené “Mobil M” a “Mobil S”, které byly představeny v dubnu 2017 a reagovaly na vzrůstající zájem zákazníků o datové služby. I díky tomuto kroku na konci třetího čtvrtletí vůbec poprvé přesáhl průměr spotřebovaných dat na zákazníka 1 GB (v případě tarifních zákazníků).

Fixní služby: T-Mobile na začátku roku 2017 jako první operátor v Česku představil nabídku pevného připojení vzduchem skrze mobilní síť. Fixní služby včetně připojení xDSL nyní využívá 174 000 zákazníků. V září došlo ke zjednodušení tarifní nabídky a snížení cen pro všechny zákazníky.

TV: IPTV televize T-Mobile TV dostupná všem uživatelům se stabilním internetovým připojením s rychlostí minimálně 5Mbs od jakéhokoliv poskytovatele se dočkala technologických vylepšení, která přináší lepší obraz při nižším datovém toku. Služba zpětného zhlédnutí byla zároveň prodloužena na 72 hodin a je dostupná na všech vice než 180 kanálech. IPTV aktuálně využívá na 37 000 zákazníků a meziroční růst báze přesáhl 200 procent.

Společnost T-Mobile Czech Republic, člen mezinárodní telekomunikační skupiny Deutsche Telekom, je s 6,2 milionu mobilních zákazníků jedničkou na českém trhu. T-Mobile je integrovaným operátorem a kromě telekomunikačních služeb nabízí i komplexní ICT řešení či partnerská řešení nejen pro firmy, ale i instituce a individuální zákazníky. Svým klientům poskytuje nadstandardní služby ve vysokorychlostní síti a špičkové inovace v oblasti technologií. To prokázalo i poslední srovnávací měření kvality sítí P3 communications, v němž T-Mobile zvítězil a získal ocenění Best-in-Test.

Newsletter