Česká firma Dolcze přichází s revolučním sdílením šperků

Česká firma Dolcze, která patří do investční skupiny Miton, přináší na trh jako první novou službu sdílení diamantových šperků. Cílem je dát možnost nosit nejhodnotnější diamantové šperky všem bez ohledu na výši platu a finanční možnosti. Koncept spočívá v tom, že si zákazníci mohou šperk zapůjčit na určitou dobu. Například na společenskou událost, prostřednictvím předem zakoupeného členství v Dolcze Diamond Club

Diamantové klenoty, které Dolcze nabízí ke sdílení i k přímému prodeji, jsou ručně vyrobené přímo v pražské dílně. Jejich autorem je Aleš Bergl, klenotník a soudní znalec, který byl v roce 2014 autorem korunky pro Miss Universe a MISS USA 2015. 

„Ve sdílené ekonomice vidíme budoucnost. Chceme, aby šperky byly dostupné bez zbytečných starostí spojených s jejich vlastnictvím. Když jdou lidé na svatbu, společenskou událost nebo na důležité jednání, nemusí si kvůli tomu nutně kupovat šperky vysoké hodnoty. Mohou si je jednoduše půjčit,“ uvedl Roman Sulek, obchodní ředitel firmy Dolcze.

Šperky lze objednat stejným postupem jako zboží na internetu. Zákazník si nejprve vybere konkrétní členství od 18 tisíc do 76 tisíc korun a automaticky se stane členem Dolcze Diamond Club. Poté si vybere šperk a následně obdrží potvrzení, kdy mu budou doručeny a předány na zvolené adrese. Členství je vždy platné na rok a jeho držitel má během této doby možnost vyměnit šperk za jiný, například prsten za náušnice.

Zapůjčit si může několik šperků podle toho, pro jaké členství v klubu se zákazník rozhodne. O načasování zápůjček firma zákazníky automaticky informuje. Zákazníci si můžou šperk u Dolcze také přímo koupit.

„Češi začali více kupovat šperky a sledovat trendy. Jsou ochotni za ně zaplatit i desetitisíce, protože v nich vidí dobrou investici. A my bychom jim v tom rádi poradili. Lidé často nemají přístup k informacím, na co si dát pozor při výběru, nebo jaký šperk jim může vydělat. Investiční diamanty nemusí být schované v trezoru, ale mohou být zsazeny ve šperku, dodal Bergl.

Spolupráci firma rozšiřuje také na svatební salony, s nimiž připravuje speciální nabídky pro nevěsty.

 

Newsletter