Česká spořitelna loni zvýšila čistý zisk y/y o 8,1 % na 15,5 miliardy Kč

AKTUALIZOVÁNO – České spořitelně loni vzrostl čistý zisk meziročně o 8,1 procenta na 15,5 miliardy korun. Hrubý objem klientských úvěrů se za posledních 12 měsíců zvýšil o 8,0 %. To v absolutním vyjádření znamená navýšení o 44,2 mld. Kč. Česká spořitelna rostla rychleji než trh v retailovém i korporátním segmentu.

„Loňský rok hodnotíme jako jednoznačně úspěšný. Finanční výsledky jsou výborné navzdory přetrvávajícímu prostředí nízkých úrokových sazeb a sílícího tlaku regulace. Velký dík patří především všem zaměstnancům za jejich velké úsilí a péči, kterou věnují našim klientům. K dobrému výsledku pomohla stále se zlepšující kvalita úvěrového portfolia, ale i nižší administrativní náklady,“ uvedl Tomáš Salomon, předseda představenstva České spořitelny.

„V minulém roce se nám velmi dařilo v prodeji hypotečních úvěrů, kterých jsme klientům poskytli 28 tis. v objemu přes 57 mld. Kč. Vedle potřeby vlastního bydlení jsme klientům prostřednictvím služby Moje zdravé finance pomohli ušetřit zajímavé částky v jejich rodinném rozpočtu. Pro digitální nadšence jsme vylepšili naše služby tak, že stále více věcí si mohou vyřídit v pohodlí svého domova, nebo i na cestách – osobní účet, Půjčku bez papíru či refinancování hypotéky,“ dodal Tomáš Salomon.

Newsletter