Evropské akcie rostou, futures amerických jsou v plusu. Rostou i evropské a americké výnosy. Dolar zpevnil zpět pod 1,1300 EURUSD. Procyklické měny i měny regionu jsou v zisku. Koruna se obchoduje pod 25,70 za euro.

Český bankéř a expremiér Tošovský v USA údajně zavinil nehodu

Někdejší guvernér České národní banky (ČNB) a bývalý premiér české úřednické vlády Josef Tošovský zavinil v polovině dubna nedaleko Washingtonu vážnou dopravní nehodu. Tvrdí to server Aktuálně.cz s odvoláním na asistentku Institutu finanční stability při Bance pro mezinárodní platby v Basileji, který Tošovský od roku 2000 řídí. Tošovský, který řídil vůz ferrari, čelí podle americké policie obvinění z bezohledné jízdy.

O tom, že nehodu způsobil český expremiér, spekuluje dnes také portál inautonews.com, podle kterého řidičův věk odpovídá 65letému českému bankéři. Nehoda se stala 16. dubna na silnici Georgetown Pike ve státě Virginie.

Policie v tiskové zprávě uvedla, že Tošovský s vozem Ferrari 599 GTB z roku 2007 stoupal do kopce, kde ho po překonání vrcholu překvapilo několik aut, které stály kvůli odbočujícímu vozidlu. Řidič strhnul řízení, aby se vyhnul srážce s auty ve svém pruhu, v protisměru se ale čelně střetl s protijedoucím vozem.

Ferrari následně vrazilo do dalších dvou aut. Zranění utrpěli Tošovského spolujezdec a dva lidé z protijedoucího vozu, které záchranáři přepravili do nemocnice. Žádný ze zraněných nebyl ohrožen na životě.

Newsletter