Český plynárenský svaz spustil webový portál pro zákazníky

Český plynárenský svaz (ČPS) uvedl do provozu webový portál www.zemniplyn.cz, který přináší informace z oboru, například o cenách a možných dotacích. Na dnešní konferenci Žofínské fórum to uvedl předseda Rady ČPS Jan Valenta. ČPS na obsahu spolupracoval s výrobci zařízení, která zemní plyn spotřebovávají, i s řadou expertů z oboru.

„Naši zákazníci si nekupují jen zemní plyn, kupují si především užitnou hodnotu zařízení, která zemní plyn využívají. Jsou to například auta na CNG (stlačený zemní plyn), kotle nebo kogenerační jednotky,“ řekl Valenta.

Portál informuje například o tom, z jakých položek se cena zemního plynu skládá, jak postupovat při výběru dodavatele nebo jak získat tzv. kotlíkovou dotaci. U automobilů na CNG přináší přehled čerpacích stanic a porovnání nákladů v případě použití zemního plynu, benzinu nebo nafty.

„Uvědomujeme si, jak je v dnešní době náročné se k přehledným a kvalitním informacím dostat. Proto jsme připravili přehledný portál zaměřený na řešení typických životních situací našich zákazníků,“ doplnil Valenta. Portál je zaměřen i na zástupce samospráv, kteří chtějí například pořídit ekologické dopravní vozidlo, úsporněji vytápět školy nebo sportovní areály.

Český plynárenský svaz je sdružení firem a odborníků působících v plynárenství a souvisejících oborech. Jeho členy je 221 odborných sdružení a firem působících v plynárenství.

Newsletter