ČEZ ESCO dodá elektřinu pro Správu železniční dopravní cesty

ČEZ ESCO dodá elektřinu pro Správu železniční dopravní cesty. ČEZ dodával SŽDC elektřinu pravidelně již dříve, jen v roce 2019 vyhrála aukci u SŹDC konkurence.

Do nynější soutěže o dodávku na rok 2020 se přihlásilo sedm zájemců. Podle energetické burzy Power Exchange Europe (PXE) se s poptávaným objemem přes 1,3 TWh jednalo o doposud vůbec největší aukci v historii. Tento objem se rovná zhruba elektřině, kterou spotřebuje 400 000 domácností za rok.

„SŽDC je největším odběratelem elektřiny v České republice, stejně jako největším zákazníkem ČEZ ESCO. Je také jedním z velkých firemních odběratelů, kteří se k ČEZ nyní vracejí,“ říká generální ředitel ČEZ ESCO Kamil Čermák. „Zároveň jsme si v této vůbec historicky největší aukci, které se účastnilo sedm dodavatelů, potvrdili, že námi nabízené podmínky jsou více než konkurenceschopné.“

Správa železniční je vlastníkem a provozovatelem celostátních i regionálních tratí a stará se rovněž o nádraží.

„Při tak náročné aukci a tak velkém objemu poptávané elektřiny bylo potřeba nejen najít optimální strategii pro nákup elektřiny na velkoobchodním trhu, ale také dobře zajistit kurzové riziko nákupu elektřiny v eurech a jejího prodeje v českých korunách,“ říká ředitel pro komodity v ČEZ ESCO Martin Ludvík.

Newsletter