ČEZ ESCO dokončila akvizici Domat Control System

Domat Control System je jednou z největších společností na českém trhu, která se zabývá vývojem, dodávkami a provozem řídicích systémů v budovách, průmyslových areálech a energetice. Zaměřuje se na inovativní technologie měření, regulace a energetického managementu. Zabývá se i prodejem hardware pro energetický management a servisními službami.

„Chceme nadále zlepšovat služby pro naše zákazníky a právě u  energetického managementu a řídicích systémů lze nyní očekávat velký pokrok. Základem úspěchu ve stále automatizovanějším a digitálnějším světě bude zejména to, jak nejrůznější technologie integrovat do jednoho celku a řídit je. Domat je přesně tou firmou, kterou potřebujeme, dynamickou a inovativní, špičkou ve svém oboru,“ říká člen představenstva ČEZ a ředitel divize obchod a strategie Pavel Cyrani.

Vlastní kapacity v oblasti řídicích a kontrolních systémů jsou pro ČEZ ESCO zásadní nejen při inovacích nekomoditních produktů jako energetický management, EPC, Design and Build či prediktivní údržba zařízení, ale i pro kombinované komoditní produkty spojené s virtuálními elektrárnami nebo flexibilitou výroby a spotřeby.

„Řídicí systémy pro naše projekty jsme dosud nakupovali od externích dodavatelů, nyní budeme mít vlastní systém, který můžeme nejen využívat, ale i dále rozvíjet a přizpůsobovat našim potřebám i potřebám našich zákazníků,“ vysvětluje generální ředitel ČEZ ESCO Kamil Čermák.

ČEZ ESCO získává stoprocentní podíl ve společnosti. Dosavadní majitelé budou ve firmě dále působit.

Domat má sídlo v České republice a pobočku na Slovensku, aktivně působí v zemích Evropské unie a řadě asijských států. Produkty a služby firmy zahrnují celý hodnotový řetězec od vlastního vývoje, zajištění výroby, návrhu a projekčních prací, přes dodávku a montáž až po provoz a servis. Jedná se například o programování, instalaci kabeláže a rozvaděčů pro systémy měření a regulace, řízení vzduchotechniky, provoz technologických a počítačových sítí, manažerských systémů nebo cloudové služby. V rámci energetického managementu jde o záznam, kontrolu a analýzu dat souvisejících se spotřebou energií, jejichž cílem je optimalizace spotřeby či dodávky.

Domat dodal řídicí systémy například pro Žižkovskou televizní věž, lanovku na Sněžku, síť bývalých supermarketů Interspar u nás i v zahraničí, pobočky České spořitelny, nemocnici Česká Lípa, TechnoPark Pardubice, Galerii Harfa a řadu dalších průmyslových podniků, logistických areálů, hotelů, administrativních budov i rodinných domů. Ze zahraničních referencí se jedná například o budovu hlavního železničního nádraží v Haagu, centrum Dalma Garden Mall v hlavním městě Arménie, Zastupitelský úřad ČR v Tokiu, ústředí mezinárodní organizace IMPACT v Kuala Lumpuru, obchodní centrum City Center v Záhřebu nebo rafinerie MOL v Maďarsku.

Tržby společnosti za poslední čtyři roky dosahovaly v průměru 110 milionů korun ročně, v uplynulém fiskálním roce to bylo 136 milionů. Letos se čeká jejich další nárůst.

O firmě Domat Control System:

Společnost byla založena v roce 2004. Sídlí v Pardubicích a v současnosti má přes 30 zaměstnanců, několik desítek distributorů v Česku i ve světě a zhruba 1000 zákazníků.

O ČEZ ESCO:

ČEZ ESCO (Energy Service Company), dceřiná společnost ČEZ, která komplexně pokrývá energetické potřeby firem, obcí a institucí všech velikostí. Zajišťuje dodávky elektřiny, plynu a tepla, energetické audity a energetické poradenství, výstavbu elektrických zařízení, kogeneračních jednotek a střešních fotovoltaických elektráren. Pro řadu zákazníků také jejich energetická zařízení provozuje a poskytuje služby týkající se údržby a servisu. ČEZ ESCO je také dodavatelem služeb souvisejících s veřejnou a firemní elektromobilitou. Do ČEZ ESCO patří firmy AirPlus, AZ KLIMA, ČEZ Bytové domy, ČEZ Energetické služby, ČEZ ENERGO, ČEZ LDS, ČEZ Solární, Easy Power, Energocentrum Vítkovice, ENESA, EVČ, Hormen, KART

Newsletter