ČEZ ESCO kupuje dodavatele vzduchotechniky AZ Klima

AKTUALIZOVÁNO – Skupina ČEZ ESCO, která spojuje několik dceřiných firem ČEZ, kupuje brněnskou firmu AZ Klima, která dodává vzduchotechniku do staveb. ČTK o tom dnes informoval mluvčí ČEZ Roman Gazdík. Uvedl, že ČEZ ESCO se dohodla na odkupu majoritního podílu ve firmě od fondu Genesis Private Equity Fund II (GPEF II). Zároveň s většinovým vlastníkem prodají svůj podíl i minoritní akcionáři a ČEZ ESCO se stane stoprocentním majitelem společnosti, dodal mluvčí. Cenu transakce společnosti nesdělily.

„Transakce změny vlastnictví bude ukončena po schválení Úřadem pro ochranu hospodářské soutěže, podpisu kupních smluv a vypořádání všech dalších náležitostí s transakcí souvisejících,“ uvedl dnes Gazdík.

Ředitel ČEZ ESCO pro rozvoj Petr Štulc doplnil, že akvizicí AZ Klima ČEZ ESCO doplní své portfolio energetických služeb o segment, který v něm dosud chyběl. „Takzvané HVAC, tedy integrované systémy topení, ventilace a klimatizace tvoří významnou složkou projektů energetických úspor, které jsou jedním z vlajkových produktů ČEZ ESCO,“ dodal.

ČEZ ESCO vzniklo v roce 2014. Energetická skupina ČEZ pod něj spojila firmy ČEZ ENERGO, ČEZ Energetické služby, EVČ, ENESA a ČEZ Solární. ČEZ ESCO nabízí instalaci a provoz lokálního energetického zdroje či distribuční sítě. Kombinuje instalaci úsporných technologií a jejich financování s nabídkou elektřiny a plynu.

Centrála společnosti AZ Klima sídlí v Brně, výrobní závod se nachází v Milovicích u Mikulova. Slovenská dceřiná společnost má sídlo v Bratislavě. V roce 2015 zaměstnávala skupina celkem 250 pracovníků. Firma zajišťuje komplexní služby v oblasti technického zařízení budov a dodává vzduchotechniku a chladicí techniku do administrativních, obchodních, průmyslových i dalších budov. Realizovala také projekty pro automobilky Hyundai, Kia, Škoda Auto a TPCA.

Společnost Genesis Capital poskytuje poradenství fondům, které nabízejí malým a středním podnikům v České republice a na Slovensku pomoc při financování jejich růstu a rozvoje. Fondy rozvojového kapitálu Genesis již podpořily více než 35 podniků a zajistily firmám na jejich rozvoj přes tři miliardy korun. Investory ve fondu GPEF II jsou mimo jiné Evropská banka pro obnovu a rozvoj (EBRD) a Česká spořitelna.

Newsletter